Karadeniz Pet

ogulcangms

Yeni Üye
Merhabalar erkek muhabbet kuşum biraz yapılı bir hayvan fakat yağlanma olduğunu düşünmüyorum (1 yaşında) ilk aldığım zamanda öyleydi (isterseniz fotoğraf atarım)
3 4 aydır yanında eş var fakat son 1 2 aydır da kuşum uçarken nefes nefese kalıyor.
herhangi bir hastalık olsaydı diğer kuşa da geçerdi diye düşünüyorum.
kafesde hareketleri normal oyun oynuyor konuşuyor vs ama uçarken farkli bir ses cikartip yere dusuyor nefes nefese kalıyor yani.
bunun sebebi nedir nasıl bir tedavi uygulayabilirim yardımcı olursanız sevinirim iyi günler :)

15846977941006441705866795613924
http tr link

Hırıltılı nefes alma varmı.
hayır normal anlarda hiç bir sorunu yok
uçarken farkli tikaniklik sesi cikartip dusuyor nefesi kesiliyor adeta tünekde dururken genelde kabarık duruyor onun haricinde tüm sorunları uçarken görüyorum

hayır normal anlarda hiç bir sorunu yok
uçarken farkli tikaniklik sesi cikartip dusuyor nefesi kesiliyor adeta tünekde dururken genelde kabarık duruyor onun haricinde tüm sorunları uçarken görüyorum
Tünekte video koysan çok daha iyi olur. Kuşun göğsü geniş görünüyor sanki yağlanma gibi. Bu açıdan mi öyle gördüm bilemedim.
Ayrıca tünelde kabarık durması hayra alamet değil.

Tünekte video koysan çok daha iyi olur. Kuşun göğsü geniş görünüyor sanki yağlanma gibi. Bu açıdan mi öyle gördüm bilemedim.

kendisi zaten dediğim gibi yapılı tünekte de hafif kabarık duruyor
20200321-100952 20200321-100945

Kuşta aşırı yağlanma var. İrilik başka bişey bu kuş yağlı acilen diyete sokun nefes nefese bu yüzden kalıyor. Yağlı tohumları kesin. Mama veriyorsanız vermeyin. Hafta da 3 kere dere otu verin yesin. Hafta da 1 suyuna 3 damla limon damlatın. Bol bol uçurun..

Sağlıkla..

Kuşta aşırı yağlanma var. İrilik başka bişey bu kuş yağlı acilen diyete sokun nefes nefese bu yüzden kalıyor. Yağlı tohumları kesin. Mama veriyorsanız vermeyin. Hafta da 3 kere dere otu verin yesin. Hafta da 1 suyuna 3 damla limon damlatın. Bol bol uçurun..

Sağlıkla..
dere otu dışında başka bir şey verecekmiyiz acaba teşekkür ederim bu arada

Yanlış anladınız. Yem koyun sürekli kafesinde olsun bahsettiğim yağlı tohumlar. Kızıl dal darı , keten tohumu , yulaf , kenevir , Nijer ve hazır veya sizin yaptığınız mamaları belli bir süre vermeyin. Söylediğim sebzeleri hafta da 3 kere kafese asın yesin..

Yanlış anladınız. Yem koyun sürekli kafesinde olsun bahsettiğim yağlı tohumlar. Kızıl dal darı , keten tohumu , yulaf , kenevir , Nijer ve hazır veya sizin yaptığınız mamaları belli bir süre vermeyin. Söylediğim sebzeleri hafta da 3 kere kafese asın yesin..
sizide rahatsiz ediyorum ama yem dediğimiz gorseldeki değil mi saydiklarinizdan belli başli 2 3 tanesi var nijer vs az mı koyayım acaba
veya kanarya yemi iş görürmü
15847897099288405601423638206867

Son düzenleme:
Geri