Karadeniz Pet

SOSYAL ETKİNLİK - Ne kadar İYİ bir DOST'sun?

13 Evet var

15 benim vitamin sadece 1 tane kullanıyorum ama sürekli tüy değişimlerinde değil oda sayılırsa 16

Benim de 18 çıktı

Kuşuma iç-dış parazit kürü uygular yada uygulatırım. Bunu nasıl yapabilirim ?

Benim de 18 çıktı

Kuşuma iç-dış parazit kürü uygular yada uygulatırım. Bunu nasıl yapabilirim ?
Veteriner kontrolüne gidiyorsanız iç parazit için test yapılır buna göre ilaç kullanımı önerilebilir. Dış parazit için ise bit, parazit gibi durumlar için ivermektin uygulamasıdır. Ev tipi hobi amaçlı besleniyor ise kafes ekipman temizliğine dikkat ediliyor ise gerek yoktur.

Etkinlikte buluşalım ve kuşlarımız için ne kadar iyi-kötü dost olduğumuzu öğrenelim.

Aşağıdaki tabloda yazılan ve sizin yaptığınız her eylem için EVET olarak cevap veriniz ve sonrasında kuşlarımızın bizi İYİ DOST yada KÖTÜ DOST olarak mı tanımladığını öğrenelim :cool:

Kuşumun yaşını, cinsiyetini ve Irkını biliyorum.Kuşum için yeterli alana sahip kafes kullanıyorum.Kuşumun kafesinde gerekli tüm ürünler mevcut.Kuşuma düzenli mama takviyesi yapıyorum.Kuşuma düzenli vitamin takviyesi yapıyorum.Kuşuma düzenli probiyotik takviyesi yapıyorum.Kuşumun dışkı durumunu sürekli takip ediyorum.Kuşumla sürekli ilgileniyorumKuşumun yem ve suyunu düzenli değiştiririmKuşum için her zaman kaliteli ve içeriği onaylanmış ürünler kullanırım.
Kuşumun gaga ve tırnak bakımı düzenli olarak yaptırırım.Kuşumu yılda en az 1 kez veterinere götürüp kontrol ettiririm.Kuşuma iç-dış parazit kürü uygular yada uygulatırım.Kuşumun kafesini ve kafes ekipmanlarını sık ve düzenli olarak temizlerim.Kuşumun uyku düzenine dikkat ederim ve sürekli uyarım.Kuşumun stres altında olmadığına emin olurum.Tüy döneminde kuşuma gerekli vitamin yakviyesini yapar stres etkenini ortadan kaldırırım.Kuşumun hasta olup olmadığını her zaman takip eder ve sorun varsa anlarım.Kuşuma aile bireylerine verdiğim değeri veririm.Kuşumun davranışlarından ne söylemek istediğini anlarım.

Şimdi sıra İYİ DOST mu yoksa KÖTÜ DOST mu olduğumuzu öğrenmeye geldi :cool:

EVET cevaplarımızı toplayalım ve aşağıdaki tabloda karşılaştıralım dürüst olmayı unutmayalım tabi ;);

Kaç EVET sayımız olduğunu yoruma yazmayı unutmayalım ;)

1 - 5 Arası EVET cevabı verdiysenizKESİNLİKLE KÖTÜ DOSTSUNUZ, DOST DEMEK BİLE AYIP OLUR! :mad:
5 - 10 Arası EVET cevabı verdiysenizİLGİSİZ BİR DOSTSUNUZ, KALKIN VE KUŞUNUZLA İLGİLENİN!:(
10 - 15 Arası EVET cevabı verdiysenizİLGİLİ BİR DOSTSUNUZ, NEDEN DAHA İYİ OLMAYASINIZ?:)
15 - 20 Arası EVET cevabı verdiysenizSİZ KESİNLİKLE MÜKEMMEL DOSTSUNUZ, BÖYLE DEVAM EDİNİZ :cool:
17

bizde de 16. probiyotik desteği, iç dış parazit, mama takviyesi ve yılda bir veteriner eksik. şu destek mama takviyesi ve probiyotik işini bir çözemedim ben.

Kimin veteriner kontrolü var acaba :) çoğu veteriner kuşdan anlamıyor.