Karadeniz Pet

Stresli kuşlarıma yardımcı olmak istiyorum

serhankilic

Yeni Üye
Merhabalar. Komşumun iki adet 2 yaşındaki muhabbet kuşlarını sahiplendim daha önce de bir muhabbet kuşum olduğundan birazcık tecrübeli sayılırım. Kuşlar daha 3 gündür bende ve iki muhabbet kuşu için çok küçük bir kafestelerdi. Biraz daha büyük ferah bir kafes aldım, gaga taşından tutun sevdikleri ballı kuş krakerine kadar her şeyini koydum ve bugün yeni kafeslerine geçirdim ancak bir saattir stresten sadece tele tırmanıp orada durdular. Rahatlamaları ve yeni kafeslerine alışmaları için elimden bir şey gelir mi. Neler yapmalıyım bu süreci sağlıklı atlatmaları için. Bana yardımcı olabilecek birisi var mı?

yeni kafeslerine ve ortama ayak uydurmaları 1 hafta sürebilir yanlarına yavaşça yaklaşıp kısık sesle konuşun ani hareket yapmaktan kaçının ve ballı kraker vermeyin tüyleri kadar ömürleri olsun

cevabınız için çok teşekkür ederim:) Aslında güvendiğim de bir markaydı krakerleri, Quik. Fakat zararlı olduklarını bilmiyordum, bilgilendirdiğiniz için çok sağolun

yeni kafeslerine ve ortama ayak uydurmaları 1 hafta sürebilir yanlarına yavaşça yaklaşıp kısık sesle konuşun ani hareket yapmaktan kaçının ve ballı kraker vermeyin tüyleri kadar ömürleri olsun
peki beslenmek için aşağıya inerler mi sizce? İyi olacaklarından emin olmak istiyorum
WhatsApp Image 2021-06-14 at 16.18.06.jpeg

inerler merak etmeyin imkanınız varsa tahta tünek kullanmanızı tavsiye ediyorum plastik tünekler kuşların ayaklarına zarar verebilir

Geri