Karadeniz Pet

Sultanım sürekli yiyip içip yatıyor

mertkaratas

Yeni Üye
78FC41CA-5326-4CEB-9940-47511E06B330.jpeg
16AD7C94-172C-4EBD-A3E3-8F59EC4E4ABE.jpeg
7507242B-39A8-4D59-A535-643F6E1F8D2F.jpeg
Sultan papağanı paşam yaptığı tek aktivite yemek yiyip yatmak sesi çıkmıyor eve geleli 4 gün oldu daha öncedende bakıyordum sultan nasıl ele alıştırıldığını biliyorum darı yardımıyla alıştırdım korkusu yok fakat hiç enerjik değil sürekli dinlenim modunda aldığım yer yavru ve erkek olduğunu söyledi diğer sultanlara göre boy oranıda biraz küçük kuşumun bu uykusu normal mi

Tüylerinin yapışmış olması ıslak olmasından yemesi maşallah iyi yumurta mamasını bile yiyor elime geliyor kafesinden çıkarıyorum kucağımdan uçup kafesine giriyor uyuyor sürekli tüyleri kabarık ama
Hasta gibi görünüyor. Tüyleri birbirine yapışmış ve temiz durmuyorlar, ishal olabilir mi ?

Tüylerinin yapışmış olması ıslak olmasından yemesi maşallah iyi yumurta mamasını bile yiyor elime geliyor kafesinden çıkarıyorum kucağımdan uçup kafesine giriyor uyuyor sürekli tüyleri kabarık ama
Göğsünü kontrol ettiniz mi,kemiği jilet gbi keskin mi,kabarık olup cok yem yemesi kurumayı getirdi aklıma,allah korusun tabi inşallah diildir

B65C2461-F547-449F-8A41-3417E4135663.jpeg
734C5F0F-E674-4C46-8B37-82A1EC6DF841.jpeg
B65C2461-F547-449F-8A41-3417E4135663.jpeg
734C5F0F-E674-4C46-8B37-82A1EC6DF841.jpeg
C71ABED1-33D4-4A55-A1EF-BFD6B8C817A3.jpeg
4C92DDE6-36FD-438E-96B0-2FC5D2993FEF.jpeg
Göğsünü kontrol ettiniz mi,kemiği jilet gbi keskin mi,kabarık olup cok yem yemesi kurumayı getirdi aklıma,allah korusun tabi inşallah diildir
Kurumayı araştırdım uyandırdım paşayı göğsüne baktım kemiği belirgin şekilde sert diğer kuşların yanında zayıf kalıyordu yavru olduğunu söylediler doğru mudur? Kanadında da dökülmeler mevcuk kuyruğu göründüğü gibi dağınık. 3 günde ele alıştırdım darı sayesinde yemesi güzel korkmuyor çok fazla.

Göğüs kemiğinin sert olması zayıflıktan olabilir, dışkı fotoğrafını atar mısınız?

Ekli dosyayı görüntüle 34067 bütün akşam sabit bir şekilde uyudu sabahladı top patlasa uyuyor dışkısı yeşil beyaz sıvı değildi şimdi sıvı ortadakiler geceden kalma dışkıları
Walla bende muhabbet kusumu aldığımda baya bi zayıftı bana 2 aylık olduğunu söylemişti aldığım yer,ama ne yazıkki 1 yasından fazlaymıs.. meğerse bi hastalıktan ötürü kuruma oluşmus,zayıf celimsiz bişi kalmıs,kabarık olduğu içinde ört bas edio görünüo durumu..4 ay geçti ben hala iyilessin die çabalıorm..bu kurumada haywan ne kdr yerse yesin o besinlerden ne yazıkki yararlanamıo..kusu muhakkak sıcak tutun cok üşüolar cünkü wücut sıcaklığını ayarlayamıo şu an..kaloriferli bi yere koyabiliosanız kafesin üstünü örtün,kafesin içine de su koyun kuru hawa dokunur,kanatlarını açarsa bunalır anlarsınız ztn ne kdr sıcaklıkta tutmanız gerektiğini..öyle bi imkanınız yoksa kawonuzun içine sıcak su koyun,üstünü örtün yine kafesin,bunu sürekli yenilemek lazım tabi..ya da polar gbi bişeyin içinde tutucaksınız kusu artık..Acaba mantardan mı,iç parazitten mi ecoliden mi sindirim probleminden mi ws kaynaklanıo..şu an sizin doğru analizleri yapmanız gerekio..misal dışkısında sindirilmemiş yem var mı,kafasını sallıo mu,360 derece fln döndürüo mu ws..Bu arada hareketli müzik acın,kuş sesinden mahrum bırakmayın,daha cok hayata tutunuolar..Son olarak analizlerinizi yapın we siteden “Ayhan otçuoğlu” na msg atın,kendisi baya bilgilidir bu konularda..

Ekli dosyayı görüntüle 34067 bütün akşam sabit bir şekilde uyudu sabahladı top patlasa uyuyor dışkısı yeşil beyaz sıvı değildi şimdi sıvı ortadakiler geceden kalma dışkıları
Bu arada hasta olduğunu 2. Gün farkettim we geri wermek istemedm kusu,orda ölür gider die..lütfen ilgilenebiliceğinizi düşünüosanız geri vermeyin kusu..Ben pişman diilim,gördüğüm en zeki kuş,hayran kalıcaksınız bu hastalık sürecinde ona..

Dışkıları sıvı olanları normal değil ama arada normal olanlar da var. Suluğundaki tam dolu suyunun içine üç dört damla elma sirkesi damlatın ve iki gün bu uygulamayı yapın. Suyu günlük yenileyin. Gelişmeleri yazar mısınız? Taze meyve sebze ile desteklemeyi unutmayın.(elma, armut, haşlnamış patates)

Son düzenleme:
Walla bende muhabbet kusumu aldığımda baya bi zayıftı bana 2 aylık olduğunu söylemişti aldığım yer,ama ne yazıkki 1 yasından fazlaymıs.. meğerse bi hastalıktan ötürü kuruma oluşmus,zayıf celimsiz bişi kalmıs,kabarık olduğu içinde ört bas edio görünüo durumu..4 ay geçti ben hala iyilessin die çabalıorm..bu kurumada haywan ne kdr yerse yesin o besinlerden ne yazıkki yararlanamıo..kusu muhakkak sıcak tutun cok üşüolar cünkü wücut sıcaklığını ayarlayamıo şu an..kaloriferli bi yere koyabiliosanız kafesin üstünü örtün,kafesin içine de su koyun kuru hawa dokunur,kanatlarını açarsa bunalır anlarsınız ztn ne kdr sıcaklıkta tutmanız gerektiğini..öyle bi imkanınız yoksa kawonuzun içine sıcak su koyun,üstünü örtün yine kafesin,bunu sürekli yenilemek lazım tabi..ya da polar gbi bişeyin içinde tutucaksınız kusu artık..Acaba mantardan mı,iç parazitten mi ecoliden mi sindirim probleminden mi ws kaynaklanıo..şu an sizin doğru analizleri yapmanız gerekio..misal dışkısında sindirilmemiş yem var mı,kafasını sallıo mu,360 derece fln döndürüo mu ws..Bu arada hareketli müzik acın,kuş sesinden mahrum bırakmayın,daha cok hayata tutunuolar..Son olarak analizlerinizi yapın we siteden “Ayhan otçuoğlu” na msg atın,kendisi baya bilgilidir bu konularda..
Çok teşekkür ederim Öğrenciyim 1 hafta sonra şehir dışına çıkıcam uzun bir süre yokum ailem iş ile meşguller paşayla o kadar çok ilgilenemeyiz :(

O zmn aldığınuz
Çok teşekkür ederim Öğrenciyim 1 hafta sonra şehir dışına çıkıcam uzun bir süre yokum ailem iş ile meşguller paşayla o kadar çok ilgilenemeyiz :(
o zmn aldığınız yere geri vermeniz gerekio tabi,Allahlarından bulsunlar hasta haywanları sağlıklı die satıolar iyileştirmeye calıscaklarına,o kuş kim bilir kaç kere geri getirilmiştir oraya,hof

Hastalık demek için erken eve geleli yeni olmuş. Size ve çevreye alışıyordur. Geri vermenizi önermem.