Karadeniz Pet

Sultan almak istiyorum bir kaç sorum var..

Yoda

Yeni Üye
Şu anda 3,5-4 aylık bir muhabbet kuşum var, kendisi baya bir hasta fakat iyileşince yanına bir tane sultan almak istiyorum. Çok yalnız kalıyor ben tüm gün evde olmuyorum. Bu konu hakkında bir kaç sorum olacak;
Sultan ile muhabbet farklı kafeslerde, aynı ortamda durabilir mi?
Aynı anda uçması için salsam, birbirlerine zarar verirler mi kıskançlık yapıp?
Sultanın dişisi mi beslenmelidir yoksa erkeği mi?(muhabbetlerin dişileri agresif oluyor, insanın elini ısırıyor)
Son olarak sultanlar muhabbetlere göre daha agresif oluyor ve kendilerini sevdirmiyorlar, yalnızlıktan daha çok hoşlanıyorlar diye duymuştum bir kaç yerden, doğruluğu var mıdır? Varsa bir süre sonra muhabbet kıvamına gelip iyice alışır mı bana yoksa kuşun karakteri bu şekilde midir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Öncelikle kuşunuzun tedavisi tanamlansın ondan sonra kuş sahiplenirsiniz. Kafesiniz geniş olmalı. İki kuşun rahat etmesi açısından bu önemli. Anlaşıp anlaşmadıklarını gözlemleyerek anlayabilirsiniz. Anlaşamıyorlarsa kafesleri ayırın. Diğer sorularınızın yanıtlarını başka üyeler cevaplarsa iyi olur.

Arkadaş amaçlı alacaksanız kendi türünden olsun bence.kendi keyfiniz için alacaksanız ayrı kafeslerdr olsunlar sizin gözetiminiz altında birlikte salsanız birşey olmaz diye düşünüyorum ama aynı kafes bence olmaz.

Arkadaş amaçlı alacaksanız kendi türünden olsun bence.kendi keyfiniz için alacaksanız ayrı kafeslerdr olsunlar sizin gözetiminiz altında birlikte salsanız birşey olmaz diye düşünüyorum ama aynı kafes bence olmaz.

Hem arkadaş olsun diye, hem de kendim sultanlara bayıldığım için almak istedim. Ama dediğim gibi kuşum biraz hasta önce iyileşmesi gerekiyor tamamen..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi