Karadeniz Pet

Sultan papağanı cinsiyet ve yaş

Cinsiyeti erkekmi acaba, Lütfünün öttüğü gibi ötüyor ilk 20 saniyede olduğu şekilde
Cinsiyeti Erkek . Üç,dört günde size ve bulunduğu orama alışacaktır.Güven olayı size bağlı.O yaramazlık yapacak siz yüksek sesle bağırıp azarlamayacaksınız.Kural bu.

Cinsiyeti Erkek . Üç,dört günde size ve bulunduğu orama alışacaktır.Güven olayı size bağlı.O yaramazlık yapacak siz yüksek sesle bağırıp azarlamayacaksınız.Kural bu.
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için, tabiki bi süre yaramazlığı olacaktır alışana kadar sabredeceğiz :)

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için, tabiki bi süre yaramazlığı olacaktır alışana kadar sabredeceğiz :)
Rica ederim :) Sultan papağanları genelde biraz yaramaz olurlar,Sizin olan bir şeyi anında sahiplenirler.Ben bazen masada çizim yaparken kalemi alıyor kaçıyor.Cetvelle işaretleme yaparken cetveli çekiştiriyor.Sizin anlayacağınız siz neyle ilgileniyorsanız otamatik olarak onun.

Rica ederim :) Sultan papağanları genelde biraz yaramaz olurlar,Sizin olan bir şeyi anında sahiplenirler.Ben bazen masada çizim yaparken kalemi alıyor kaçıyor.Cetvelle işaretleme yaparken cetveli çekiştiriyor.Sizin anlayacağınız siz neyle ilgileniyorsanız otamatik olarak onun.
Bana alışsın beni sevsin herşey onun olsun, tam istediğim şekilde bi papağan, acaba etrafı çok kirletiyolarmı veya kafeslerini bakımları zormu

Bana alışsın beni sevsin herşey onun olsun, tam istediğim şekilde bi papağan, acaba etrafı çok kirletiyolarmı veya kafeslerini bakımları zormu
İlk önce o sizi değil siz onu seveceksiniz.Papağanınıza sizden zarar gelmediğini ve gelmeyeceğini his ettirmelisiniz.Zamanla sizden zarar gelmediğini öğrendiğinde aranızdaki bağ daha da güçlenecek... Şuanda ben sınavı başarı ile geçtim.Lütfü'nün güvenini fazlası ile kazandım.Bir kuşun en sevmediği şey avuçlanmaktır.Lütfü benim onu avuçlamama müsade ediyor.
Beli bölgelere dışkı yapıyorlar,elinizin altında 1 rulo tuvalet kağıdı bulundurun silersiniz.Sonra papağanınızı kafesine koyunca dezenfekte amaçlı deterjanlı bezle silersiniz .örnek masa,sehpa,raf,dolap üzer gibi.Kafesin genel temizliğini haftada 1 tepsi temizliğini her gün yaparsanız iyi olur. Kafes ne kadar büyükse papağanınız o kadar rahat eder.
Benim kafesim Genişlik :66cm Derinlik :45cm Yükseklik :81 cm ve Ayaklı

Kafeste olması gerekenler :
  • Ahşap tünek 2 veya 3 adet
  • Kuş kumu
  • Kalamar kemiği
  • Suluk ve yemlik
Kullandığım yem( Lütfü severek tüketiyor) https://urun.n11.com/papagan-yemi/v...cennet-papagani-yemi-5kg-skt072020-P283477109
Düzenli olarak uçtuğundan ve hareket ettiğinden yemler yağlanma yapmıyor.