arkadaşlar sultan papağanından gercekden anlayan daha önce yetişdirmiş yavru almış kimse varmı
internet bilgisi sormuyor yada kıtapdan okuma bilgiler degil bu işi yapan varsa bir kaç sorum olacak

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Moderator
Muhabbet Kuşu Üreticisi
27 May 2013
10,774
699
113
İstanbul/Pendik
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
[MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] yapmıştı görürse cevaplar inşaallah ağabey

Serkan ERKAN

Profesyonel
16 Ocak 2013
3,806
13
38
33
Ben kisa surelide olsa uretimini yaptim :)

cok zor sorular degil [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]
ne yer ne içir yuvalıkları nasıl omalı yavru almanın püf nokktaları eş belirleme cins nasıl bellı olur hangısi kıymetlı dır nadır olur gıbi gibi

sende cennet besle arkadaş yaaaaa hemen bende gireyim dıyorsun :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:34 -->-> Daha önceki mesaj 15:12 --

Guncelllllll

Serkan ERKAN

Profesyonel
16 Ocak 2013
3,806
13
38
33
Murat abi uretim ve kafes duzeni muhabbet kusu ile birebir ayni..Sadece buyuk kafes ve buyuk yuvalik olmasi lazim..Gelelim ne yer ne icerler ..Ben normal muhabbet yeminin icerisine 5 te 1 oranda cekirdek ekliyordum..Hangi tur alayim dersen bence white face tercih et..onlar hem daha degerli hemde daha guzel gorunuyorlar renk olarak..uretimleri cok cok kolay ayni muhabbet gibi..ben 2 cift besledim her ikisinde de olumlu sonuc aldim..

Bana sorarsaniz beslenilmesi gereken bir tür..Ben evimde besledigim icin muhabbetler ile ayni oda da cok fazla oldu yer olmadigi icin sattim..Yoksa satmak yerine yavrularimi da bekletir damizliga atardim..

Sormak istedigin baska birsey olur ise bilgim dahilinde yardimci olurum abi..

Saygilarimla.

Mudo DURMUŞ

Profesyonel
1 Şub 2014
1,638
62
48
İstanbul/ Avcılar
www.youtube.com
Murat abi uretim ve kafes duzeni muhabbet kusu ile birebir ayni..Sadece buyuk kafes ve buyuk yuvalik olmasi lazim..Gelelim ne yer ne icerler ..Ben normal muhabbet yeminin icerisine 5 te 1 oranda cekirdek ekliyordum..Hangi tur alayim dersen bence white face tercih et..onlar hem daha degerli hemde daha guzel gorunuyorlar renk olarak..uretimleri cok cok kolay ayni muhabbet gibi..ben 2 cift besledim her ikisinde de olumlu sonuc aldim..

Bana sorarsaniz beslenilmesi gereken bir tür..Ben evimde besledigim icin muhabbetler ile ayni oda da cok fazla oldu yer olmadigi icin sattim..Yoksa satmak yerine yavrularimi da bekletir damizliga atardim..

Saygilarimla.
damdan düşer gibi olacak ama muhabbet kuşuyla aynı kafeste beslenebilir mi 1 muhabbet 1 sultan şeklinde kafes olması gerektiği şekilde olacak tabi bide bunlarda yaş ve cinsiyet nasıl anlaşılıyor bunlarda benim merak ettiğim konular :)

Serkan ERKAN

Profesyonel
16 Ocak 2013
3,806
13
38
33
Ayni kafeste tabii ki olmaz..ikisi ayri tur kuslar..

Saygilarimla.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/muhabbet-kusu-ve-tum-evcil-hayvanlariniza-ait-resimler/hobihanemin-yeni-misafirleri-masallah-32733.html
bunların ırkı ne ?cınsıyet nasıl anlaşılıyor

Levent ACAR

Profesyonel
8 Ara 2013
14,931
433
83
44
İstanbul / Maltepe
folluktanal.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Kedi
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri

Serkan ERKAN

Profesyonel
16 Ocak 2013
3,806
13
38
33
abi cinsiyetleri yanaklardan anlasiliyor..koyu renk olan turuncu yanaklilar erkek acik renkli olan disi oluyor.

Irk bende bilmiyorum..

Son düzenleme:

Serkan ERKAN

Profesyonel
16 Ocak 2013
3,806
13
38
33
abi sultan ciftleri 250 ile 750 arasi degisiyor.

Ben 350 ser liraya vermistim yavru aldigim takimlari..Yavrularimi da rengine gore 120 ile 150 arasina sattim.

Sertaç Arslan

Profesyonel
10 Kas 2013
279
11
18
34
Eskişehir Merkez
Sultanların en degerlisi albinolardır.
Piyasada ortalama minimum 200-250 TL'den gider.
Daha sonra White Face yani WF'ler ve mutasyonları gelir.
Kalite arttıkça bakıcı kuş ihtiyacı artar.
Kuşun eş olması yumurta yapması önemli değildir. Yapılan yumurtayı çıkarıp yavru büyütmesi daha önemlidir.
Piyasa fiyatları çok dengesiz en degersizi 150TL'den alabilirler çok değerli olanı 120TL'ye satamayabilirsin.
Fiyatlar yavru veya tekler içindir. Eş ve söyledigim gibi takimlar olduğunda fiyatlar çok artar.
Tek olarak 150TL olan kuş, bakıcı çift olduğunda 450 TL olabilir.

[MENTION=5957]Sertaç Arslan[/MENTION] [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION]
bu benım sultanların bır cıns varmı ne dıye gecıyor wf dıyorlarya bızımkıler düz sultan mı ?