Karadeniz Pet

sultan papağanı ile ilgili

Buket8414

Yeni Üye
Benim eğitimli ve bize çok alışık bir papağanım var. 2 seneden beri bizimle birlikte onun yanına dün dişi bir sultan aldık. Kuş pazarına gidip kafesine bir dişi attık ve o an herhangi bir ısırma tıslama yapmadığı için onu aldık. Eve geldiğimizde ikisini de saldık ve dişi onun yanına gitmek istediğinde erkek kuş bize fazlasıyla ilgi gösterdiği için onun yanına gitmiyor sürekli bizim yanımızda durmak istiyor. Şuan aynı kafesteler ve erkek onu kovuyor yanında istemiyor dişi onunla aynı tünekte durmak istiyor.
1. Kafeslerini ayırıp bir hafta sonra aynı kafese koysam daha faydalı mı olur ?
2. Erkek kuş sürekli bizimle ilgilendiği için eş tutmama gibi bir durumu olur mu?
Teşekkürler.

Siz kafeslerini ayırmayın kavga etmedikleri sürece. Erkek kuş büyük ihtimalle dişi kuşa alışamadığından size geliyordur sürekli ama bazen kuşlarda eş tutmama görülebiliyor.
Dişi kuş sürekli erkek kuşun yanına gidiyor ama erkek kuş onu kovalıyor alışır mı bilmiyorum bide erkek kuş daha önce çiftleşmemesine ve 2 yaşında olmasına rağmen sanki çiftleşmek istemiyor gibi

Dişi kuş sürekli erkek kuşun yanına gidiyor ama erkek kuş onu kovalıyor alışır mı bilmiyorum bide erkek kuş daha önce çiftleşmemesine ve 2 yaşında olmasına rağmen sanki çiftleşmek istemiyor gibi
Bazen kuşlarda eş tutmama görülebiliyor siz yinede ciddi bir kavga etmedikleri sürece ayırmayın.

Mama takviyesi yaşın büyük kavga yoksa vitamin takviyesi turp tohumu gibi kzııştırıcı yem takviyesi yapın erkek tava geldiğinde anlatılana göre dişi zaten hazır çift tutar inş ama Eş tutma biraz zor da olabiliyor özellikle ele kola çok alışmış kuş da birazdaha süreç uzun oluyor bilginize

Mama takviyesi yaşın büyük kavga yoksa vitamin takviyesi turp tohumu gibi kzııştırıcı yem takviyesi yapın erkek tava geldiğinde anlatılana göre dişi zaten hazır çift tutar inş ama Eş tutma biraz zor da olabiliyor özellikle ele kola çok alışmış kuş da birazdaha süreç uzun oluyor bilginize
Aslinda daha kuşlar birbirlerine alışmadan eş tutmadan kazıştirici şeyler vermem doğru olur mu bilmiyorum

Ben benim kuşlara öyle yaptım erkek uzak duruyordu şimdi fena :) sen bilirsin az bakıma çekince kaybedecek birşey yok netice de :) :)