Karadeniz Pet

Sultan papağanı ishal mi lütfen yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Enes96

Paylaşımcı Üye
4-5 yaşlarında erkek sultan papağanım var bugün kalktığımda uyuduğu bölgenin fazla ıslanmış old. gördüm ve çok endişelendim resim bırakacağım lütfen yardım edin annem dün 2 kere uyuklarken görmüş ama şuanda dışarıda oynuyor halsizlik yok gibi ne yapabilirim ?
IMG-20210701-WA0004.jpg

Bir de ishal yapacak soğuk veya rüzgarlı ortamda durmadı diye biliyorum şuanda maşallahı var konuşuyor vs. ama ishalse hemen tedaviye başlamak istiyorum

Kafesini 2 gün önce temizledim çok çabuk kirleniyor bugün tekrar temizleyeceğim.

Bir de petshoplardan alabileceğim probiyotik önerirseniz sevinirim şuan internetten alma şansım yok alsam da 1 hafta kadar sürebilir.

Bulunduğum bölge çok sıcak bu arada 3-4 gündür hissedilen sıcaklık 40 derece civarı

Şimdilik bu kadar yardımlarınızı bekliyorum çok teşekkürler.

Bu arada tüy dökümünde o yüzden 1 hafta B vitamini verdim 4 gündür ara veriyorum bir de her gün fıs fıs ile duş aldiriyorum iki kuşum da kendisi yikanmiyor. Onunla alakalı bir durum da olabilir.

Yemi de yulaf normal yem ve siyah küçük cekirdeklerden fakat o çekirdeği vermemem gerekiyormuş çok yağlı old için ondan bir daha vermeyi düşünmüyorum ondan kaynaklı olabilir mi

Şuanda haşlanmış patates vereceğim ve suyunu suluguna sıktım ishali keser diye

Simdilik yaptiklarim haşlanmış patates sirkeli su ve pirinç lapası vermek.

Bir de yemine yulaf ekledim.

Çok şükür şu anlık suçluluk bitti rengi de düzeliyor yine de böyle bir durumda ne yapabileceğimi söylerseniz çok sevinirim

Çok şükür şu anlık suçluluk bitti rengi de düzeliyor yine de böyle bir durumda ne yapabileceğimi söylerseniz çok sevinirim
İshal iyileşmeye başladıysa devam edin aynı şekil ishal bittikten sonra probiyotik verin bağışıklığını güçlendirir

Dışkısı tekrar biraz sulu ve yesil yapiyor eve gecince ishal icin ilac verecegim ve patates ile pirince devam edecegim
İshal iyileşmeye başladıysa devam edin aynı şekil ishal bittikten sonra probiyotik verin bağışıklığını güçlendirir

Aynen devam et ishali geçince probiyotik ile kalıcı çözüm sağlanır hastalıktan sonra 3 gün boyunca probiyotik Takviyesi yap sonra 4 gün sade su ver ondan sonraki hafta 1 gün vitamin verebilirsin normale dönünce 2 haftada 1 probiyotik verirsen hastalanma ihtimali çok düşer ishali geçirmenin bir diğer yolu suyuna elma sirkesi kay

Aynen devam et ishali geçince probiyotik ile kalıcı çözüm sağlanır hastalıktan sonra 3 gün boyunca probiyotik Takviyesi yap sonra 4 gün sade su ver ondan sonraki hafta 1 gün vitamin verebilirsin normale dönünce 2 haftada 1 probiyotik verirsen hastalanma ihtimali çok düşer ishali geçirmenin bir diğer yolu suyuna elma sirkesi kay
Kat olacaktı, miktarını internetten araştırabilirsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...