Karadeniz Pet

Sultan Papağanı Muhabbet Kuşunun Konuşmasını Etkiler mi ?

• Konbuyu başlatan Ferhat Ekşiler
  • Başlangıç tarihi
F

Ferhat Ekşiler

Guest
Merhaba.Konuşan muhabbet kuşum var.Birde yavru sultan papağanı alıp konuşturmak istiyorum.Alınca muhabbet kuşunun konuşmasını etkiler mi ?

Cıkardıgı sesleri taklit edebilir, benim damızlıklardan biri bülbül sesi çıkarıyo bazen.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Konuşan muhabbetin konuşmasını unutturmaz yani ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim şuan 2 tane evcil muhabbet kuşum 1 tanede sultan papağanım var. Bu üçü aynı odalar ve gerçekten beklenenin tam tersi çok daha iyi oluyor. Eğitimli olan konuşan kuşum diğerlerine de aynı kelimeleri öğretti ,

Mesela kuzenimden gelen bir kuş var eğitimli ve özellikle Fatoş kelimesini çok güzel diyor , 1 aydır bende olduğu için şuan hepsi Fatoş demeyi öğrendi net bir şekilde :)

O yüzden sizlerde alıp ayrı olarak eğitebilirsiniz , aynı oda da olabilir ama kafesler farklı olsun. Yeterki eğitimi elden bırakmayın.

Cevaplarınız için teşekkür ederim :) Peki Konuşan kuşun yanına dişi alırsak eş tutar mı ?

Tutmaz diye birşey yok ama eğitimli kuşlar biraz seçici oluyor , sürekli oyun peşinde oldukları için eş ile ilgili olmayabiliyorlar. Ama deneyip üretimde olumlu sonuç alan çok..Mesela ben evcil dişi kuşumun yanına erkek alıp eşleştirip yavru almıştım. Şans işi birazda..

Babam eş almazsa konuşmazmış diyor .Konuşmasını unutturmasın da bi şansımı denemek istiyorum.

Valla bence 2 ay deneyin olmazsa ayırırsınız , zaten öyle hemen pat diye konuşmayı unutmazlık yapmaz. İlgiyi kesmeyin arada bir kafesten çıkarmadan onunla konuşun yeter..