Efendizade

Bakıp Çıkıcam
6 Eyl 2018
6
0
1
28
Evcil Hayvanı
Sultan P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Sultan papağanımın birkaç aydır göğüsünde hafif bir şişlik ve nefes alırken soluduğunda kuyruk atması var sorunu tam olarak olarak anlayamadım ,diğer dişi sultan papağanımın solunumu normal ,internette solunum rahatsızlığı veya hava kesesinde bir rahatsızlık olduğu söyleniyor.Bilenler yardımcı olabilir mi , dışkısını da resim olarak attım çünkü burada üç veteriner olmasına rağmen uzmanlık alanları kuşlar değil.
 

Ekli dosyalar

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,110
1,337
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Dışkılar normal görünmüyor muhtemelen solunumsal sıkıntısı var. Suluğundaki tam dolu suyuna beş altı damla limon damlatın ve veterinere gidin. Uzmanlık alanları olmasa da eğitimleri olduğu için beyan ettikleri fikirleri değerli. Dğer kuşla kafesleri ayırırsanız hastalık bulaşmaması adına iyi olur.
 
Tepkiler: Efendizade

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Veterinerden tetramezatin ve ivermectin isteyin. Tetramezatini 5 gün boyunca çeyrek suluğa bıçak ucu ile mercimek tanesi kadar katarak kullanın ve günde iki defa suyunu değiştirin. Ivermectini ise, 7 gün ara ile ense derisini temas edecek şekilde bir damla olmak üzere 4 defa kullanın. Tetramezatin kullanımından sonra, kaliteli bir multivitamin ve probiyotik takviyesi yapın. Bir ay boyunca, 3 günde bir profesyonel bir dezenfektan ile detaylı temizlik yapın, sık sık taban temizliği de yapın.
 
Tepkiler: ircdpangea