Karadeniz Pet

Sultan Papağanı Sağlıklı Mı?

Daniel Diaz

Yeni Üye
Merhaba tanıdığımız birinden 2 aylık bir sultan papağanı almak istiyorum fakat bazı tüylerini annesinin yolduğunu söyledi. Bu fotoğrafları bir de video attı ama videoyu yükleyemedim. Benim de kafama takıldı bu hastalıkla mı ilgili yoksa gerçekten annesi yolmuş olabilir mi yoksa sağlık sorunu mu var? Kuş sizce sağlıklı mı? Bir de cinsiyetini bu aylarda belirlemek neredeyse zor olsa da tahmin edilebilme imkanı var mı?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-01-15 at 20.09.42.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-15 at 20.09.42.jpeg
    88.3 KB · Görüntüleme: 19
  • WhatsApp Image 2021-01-15 at 20.09.44.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-15 at 20.09.44.jpeg
    82.6 KB · Görüntüleme: 19
  • WhatsApp Image 2021-01-15 at 20.09.34.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-15 at 20.09.34.jpeg
    106.2 KB · Görüntüleme: 19
Görüntü olarak sağlıklı duruyor.Anne veya baba bazen bu şekilde davrana biliyor.Cinsiyetini anlayabilmek için 6 aylık olması gerek.
Fiyat olarak ne istiyorlar ?

Görüntü olarak sağlıklı duruyor.Anne veya baba bazen bu şekilde davrana biliyor.Cinsiyetini anlayabilmek için 6 aylık olması gerek.
Fiyat olarak ne istiyorlar ?
Merhaba teşekkürler yanıtladığınız için normalde 450'den satıyormuş ama tanıdık olmasından dolayı 350 olacak bilmiyorum tam olarak fiyatlarını ama benim için önemli olan para değil sağlıklı olması, bu yüzden de pet shoplar yerine tanıdığım en azından yakınımdakilerin tanıdıkları insanlardan alsam daha iyi olacağını düşünüyorum.

Bir de acaba videoyu ulaştırabilme şansım var mı değerlendirilmesi açısından?

Merhaba teşekkürler yanıtladığınız için normalde 450'den satıyormuş ama tanıdık olmasından dolayı 350 olacak bilmiyorum tam olarak fiyatlarını ama benim için önemli olan para değil sağlıklı olması, bu yüzden de pet shoplar yerine tanıdığım en azından yakınımdakilerin tanıdıkları insanlardan alsam daha iyi olacağını düşünüyorum.
Tanıdıktan almak tabii ki daha iyi. Video'yu önce youtube yüklemeniz gerek sonra linkini paylaşmanız.

Bir de şuan için aşağıdakileri satın aldım başka ne almamı önerirsiniz?
Kafes: Qh pet cage papağan kafesi pirinç 40, 5x40, 5x59, 5.
Yemlik ve suluk: 2 adet trixie papağan askılı paslanmaz kap 300ML.
Kalamar kemiği: Gold wings Premium mürekkep balığı kemiği.
Yemler: Versele laga paraket ve vitakraft menü paraket.
Kum: Versele laga grit kuş kumu
Oyuncaklar: Woddy praket papağan için ahşap salıncak

Bir de şuan için aşağıdakileri satın aldım başka ne almamı önerirsiniz?
Kafes: Qh pet cage papağan kafesi pirinç 40, 5x40, 5x59, 5.
Yemlik ve suluk: 2 adet trixie papağan askılı paslanmaz kap 300ML.
Kalamar kemiği: Gold wings Premium mürekkep balığı kemiği.
Yemler: Versele laga paraket ve vitakraft menü paraket.
Kum: Versele laga grit kuş kumu
Oyuncaklar: Woddy praket papağan için ahşap salıncak
Kafeslerde genelde plastik tünek olur. Tahta tünek alabilirsiniz.Birde kaliteli multivitamin ve B vitamini almanız gerek.
Önerilerim : Röhnfried Gervit-W ve Röhnfried Bt-Amin B vitamini

Kafeslerde genelde plastik tünek olur. Tahta tünek alabilirsiniz.Birde kaliteli multivitamin ve B vitamini almanız gerek.
Önerilerim : Röhnfried Gervit-W ve Röhnfried Bt-Amin B vitamini
Çok teşekkürler cevap verdiğiniz için kafeste tahta tünek vardı ama yemlikler plastikti o yüzden çelik yemlik aldım. Vitaninleri nasıl kullanmam gerekiyor peki ya da hangi sıklıkla?

Çok teşekkürler cevap verdiğiniz için kafeste tahta tünek vardı ama yemlikler plastikti o yüzden çelik yemlik aldım. Vitaninleri nasıl kullanmam gerekiyor peki ya da hangi sıklıkla?
Eğer maddi durumunuz el veriyorsa aşağıda linkini vereceğim ürün setini alabilirsiniz..Tüylerin düzelmesi için Haftada 2 sefer B vitamini ve 1 sefer B vitamini kullanmalısınız....Rica ederim. :)

Yazarken 2 sefer B vitamini yazmışım.:D Haftada 2 sefer B vitamini ve 1 sefer multivitamin kullanın.

Bir de acaba tahmini ne kadar sürede tüyleri tam olarak çıkar acaba?
3 - 4 ay içinde yavru tüylerini dökerek yetişkin tüylerine geçiş yapacak.Siz bu dönemde Multivitamin ve B vitamini kullanarak kuşun daha güzel ve sağlıklı tüylere kavuşması için ona yardımcı olabilirsiniz...Kuşların tüy sağlığında kafes temizliği de çok önemlidir.Kafes temizliğini 2 günde 1 yaparsanız iyi olur.