Karadeniz Pet

Sultan papağanım ishal oldu

smalhero

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba 4 senedir severek baktığım sultan papağanım son 5-6 gündür ishal durumda. Pirinç haşladım suyunu suluğuna koydum(pek içmedi) pirinci yemliğine koydum(az yedi), suluğu yeniden doldurup içine limon sıktım fayda etmedi hala ishal devam ediyor. Yemesinde içmesinde hiç bir sıkıntı yok halsizlik kısmen var genelde hareketli. Kuşlarla ilgili bir tanıdığım civanperçemi kaynatıp suyunu ver dedi onu deneyeceğim şimdi. Aklıma yapacak yeni bir şey gelmiyor sizce ne yapmalıyım. Bulunduğum yerde kuşlarda uzman bir veteriner yok o yüzden götüremiyorum şimdilik. Bu arada kuşum dişi ve 2 ay önce kadar bir erkek aldım çiftleştiler ve yumurtaları da doluydu ama başaramadılar maalesef. 20 gün önce kadar yuvalığı çıkardım ondan sonra bu durum oluştu. Bir tanıdık kişi dişide yumurta olabilir ondan ishal olmuş olabilir demişti bu doğru olabilir mi? İshali %90 su(bildiğimiz su renksiz) %10 kadar da normal yeşil dışkı arada yem falan yok. Bu konularda uzman kişiler tavsiye verirse sevinirim iyi forumlar.

Edit: Başlığa yardım yazılmaması gerekiyormuş silmeden düzenlerseniz sevinirim ben düzenleyemiyorum başlığı maalesef.

Son düzenleme:
Ge oral alın. 2,3 gün kullanın. Tam dolu suluğa çay kaşığının çeyreği kadar ekleyin.
Hocam altlarda yazdığım yumurta olduğu için olabilir mi ishali? Erkek yine kızışmaya başladı bugün dişi de kızışma hareketleri yapıyordu kafese yaslanmıştı. Bir de avidiare önerir misiniz? Kargoyla getirteyim malum sokağa çıkma yasağı var 4 gün boyunca

Hocam altlarda yazdığım yumurta olduğu için olabilir mi ishali? Erkek yine kızışmaya başladı bugün dişi de kızışma hareketleri yapıyordu kafese yaslanmıştı. Bir de avidiare önerir misiniz? Kargoyla getirteyim malum sokağa çıkma yasağı var 4 gün boyunca
Ben şahsen avidiare önermiyorum. Dişi kuşta yumurta belirtileri varmı. Beli kırıkmı, kanatları sarkık mı, dışkısı büyük mü.

Ben şahsen avidiare önermiyorum. Dişi kuşta yumurta belirtileri varmı. Beli kırıkmı, kanatları sarkık mı, dışkısı büyük mü.
Bugün eczaneye gideceğim ge oral dışında önerebileceğiniz başka ilaç var mı? İlaçsız düzeleceğe benzemiyor çünkü

100 ml suluğa 3 damla elma sirkesi damlatın.Suluktaki suyu 6 saat te bir yenileyin.Haşlanmış patates verin.
Diazyme 256 kullanabilirsiniz.Ben kullanıyorum ve memnunum.