Karadeniz Pet

Sultan papağanım kusuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Maşallah. Tebrik ederim. Unutmayın her zorluğun ardından muhakkak bir kolaylık gelir...
6 adet yavru aldım tedavi ettiğimiz papağanımdan ama yavruları Fransız tüy hastası çıktı. Yavruları büyüttükten 1-2 ay sonra kendisininde tüyleri döküldü ve artık uçamiyor. Çok şükür sağlığı hareketi çok iyi ama artık uçamıyor 😢 Sağolsun öncelikle @Recai SULAMİS ve diğer arkadaşlar sayesinde sağlığa kavuştu yaşaması bile yeterli. Ama sadece merak ettiğim neden tüyleri Rapunzel gibi olan bir kuş bir anda Fransız tüy hastasına döndü anlayamadım 🤔

Merhaba arkadaşlar 3 yaşındaki erkek sultan papağanımız dün akşamdan beri yediğini kusuyor ve yorgun düşüp uyuyor, resimleri ektedir. Durumu hiç iyi değil, acil ne önerirsiniz?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    74.6 KB · Görüntüleme: 4
  • 3.jpg
    3.jpg
    452.7 KB · Görüntüleme: 2
  • 2.jpg
    2.jpg
    478.4 KB · Görüntüleme: 5
Son durum nedir? Kusması kokulu, salyalı mıydı? Ağız kenarlarında koku var mı? Ve elinizde hangi takviyeler var?
Dün bir daha kusmadı, bugün de daha iyi, koku salya yoktu, birbirine bitişik parçalanmamış yemler vardı. Takviye sebze, meyve, yumurta vb. doğal ürünler veriyoruz. 1 ay ve 15 gün öncede olmuştu. Eve bebek geldi, eskisi gibi ilgilenemiyoruz, odası değişti, ilgi ve eş istiyor olabilir mi?

Dün bir daha kusmadı, bugün de daha iyi, koku salya yoktu, birbirine bitişik parçalanmamış yemler vardı. Takviye sebze, meyve, yumurta vb. doğal ürünler veriyoruz. 1 ay ve 15 gün öncede olmuştu. Eve bebek geldi, eskisi gibi ilgilenemiyoruz, odası değişti, ilgi ve eş istiyor olabilir mi?
Kafeste girit kum var mı ?

Kur kusmasıyla hastalık kusması farklıdır. Tablo ekliyorum. Gritli kum ile tablodaki ürünleri temin edin. Bağışıklığına ve sindirim kaynaklı bir kusmaysa özellikle probiyotik iyi gelecektir. Ama gözlemde olun anormal başka bir durum olursa ya da kusma tekrarlanırsa buradan değilde yeni konu açarak belirtiniz.
IMG_20231125_112109.jpg

Kur kusmasıyla hastalık kusması farklıdır. Tablo ekliyorum. Gritli kum ile tablodaki ürünleri temin edin. Bağışıklığına ve sindirim kaynaklı bir kusmaysa özellikle probiyotik iyi gelecektir. Ama gözlemde olun anormal başka bir durum olursa ya da kusma tekrarlanırsa buradan değilde yeni konu açarak belirtiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 69937
Teşekkür ederim bilgilendirme için, en kısa sürede temin edeceğiz.

Ekli dosyayı görüntüle 69937
Gritli kumu, dal darı tanesini koyduğumuz yemliğin içini boşaltıp koyduk. Gidip grit kumunu yedikten sonra yine kustu, muhtemelen dal darı sandı ama farklı gelince kustu diye düşünüyorum. Daha sonra dal darı koyduk onu yedikten sonra hiç kusmadı. Beyaz gaga taşını bugünlerde çok fazla kemirmeye başladı. Grit kumunu nasıl vermemizi önerirsiniz?

Gritli kumu, dal darı tanesini koyduğumuz yemliğin içini boşaltıp koyduk. Gidip grit kumunu yedikten sonra yine kustu, muhtemelen dal darı sandı ama farklı gelince kustu diye düşünüyorum. Daha sonra dal darı koyduk onu yedikten sonra hiç kusmadı. Beyaz gaga taşını bugünlerde çok fazla kemirmeye başladı. Grit kumunu nasıl vermemizi önerirsiniz?
Açıkçası ben farklı geldiği için kustuğunu düşünmüyorum. Girit kumu zaten sindirim için olması gerekir hayvanı kusturan birşey değil ki tekrar koyun gözlemleyin yine Girit kumu yedikten sonra kusuyorsa başka marka alın. Girit kumunu temiz bir kaba koyun yanında yem vs olmasın hep kafeste dursun o zaten ihtiyacı kadar yer

Açıkçası ben farklı geldiği için kustuğunu düşünmüyorum. Girit kumu zaten sindirim için olması gerekir hayvanı kusturan birşey değil ki tekrar koyun gözlemleyin yine Girit kumu yedikten sonra kusuyorsa başka marka alın. Girit kumunu temiz bir kaba koyun yanında yem vs olmasın hep kafeste dursun o zaten ihtiyacı kadar yer
Yanında darı veya yem yoktu. Temiz bir kaba koyup verdim. Ancak o kapta daha önce dal darı olduğu için sanırım dal darı zannedip 2 kere yedi ve ikisinde de kustu. Başka bir kaba koyup öyle deneyeceğim. Teşekkürler bilgiler için.

Ayrı verin. Kusmasının videosunu yeni konu açarak ekleyiniz. Yani kendinize ait konu açınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...