Karadeniz Pet

Sultan papağanım kusuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Recai SULAMİS @yao ako kusura bakmayın çok sordum biraz darboğaz etmis olabilirim ama korkuyorum kuşlara birşey olur diye garanti olsun istiyorum. Yardımınızı bekliyorum

@Recai SULAMİS @yao ako az önce diğer papağanımında hapşırdığını farkettim. Dışkısı bu şekilde. Normalmi? Aynı ilacı onada uygulamalı mıyım?
Not: Petshop yavru olduğu için sadece yulaf ver dedi. Sadece yulaf ile besliyorum.
Bu kuşu şuan gözlemleyin, devam ederse yazın.

@Recai SULAMİS @yao ako papağanım çok halsizleşti sesi kısılmıâ gibi ötüyor ve sürekli kabarık
Bu kuşu şuan gözlemleyin, devam ederse yazın.
@Recai SULAMİS @yao ako Sultan papağanım çok halsizleşti 😢 tüyleri çok kabarık duruyor ve sesi kısılmış Üzgün gibi ötüyor😢 Probiacti-bird probiyotik sipariş ettim geldiği zaman onu kullanıcam. Kuşu sadece yulaf ve aspur ile besleyin dediler ama kuşum artık o yemden sıkılmış gibi onuda yemiyor. Normal yem versem sıkıntı çıkarmı ek takviyeler neler verebilirim

@Recai SULAMİS @yao ako papağanım çok halsizleşti sesi kısılmıâ gibi ötüyor ve sürekli kabarık

@Recai SULAMİS @yao ako Sultan papağanım çok halsizleşti 😢 tüyleri çok kabarık duruyor ve sesi kısılmış Üzgün gibi ötüyor😢 Probiacti-bird probiyotik sipariş ettim geldiği zaman onu kullanıcam. Kuşu sadece yulaf ve aspur ile besleyin dediler ama kuşum artık o yemden sıkılmış gibi onuda yemiyor. Normal yem versem sıkıntı çıkarmı ek takviyeler neler verebilirim
ilacı kullanıyorsunuz değil mi?

Ek takviye olarak birsey yapmama gerek varmı halsizliğinin gitmesi için

Kuşunuz ilaçlı su içmiyorsa temiz bir enjektör ile suluğundan içine su çekip kuşun ağzına 1-2 damla damlatın. Hastalıktan dolayı kuş iştahsızlaşabilir normal bir durum. Aspur, daldarı gibi ince kabuklu kırması daha kolay yemler verebilirsiniz. Hasta olan kuş diğer kuş ile aynı kafeste mi?

İlk 3 gün azda olsa gözlemledim suluğu koyduğum anda 4 yudum alıyordu ama bu aralar pek görmüyorum. Birde aspur ve yulaf yemiyor normal yemini koysam belki yer, sıkıntı olurmu
Normal yem verin. Ve de İlaçlı suyu damlalıkla içirin hergün.

Normal yem verin. Ve de İlaçlı suyu damlalıkla içirin hergün.
Çok halsizleşti uyuyor sürekli,gece yem yemeye giderken bile zorlanıyormuş.. Allah rızası için yardım edin ne yapmalıyım? Suyunu içiyor hergun kendi ama bir değişiklik yok.. Fotoğraftaki vitamin işe yarar mı toparlanması için ilacı kesip bunu versem? Toparlanınca tekrar veririm sulphamezathine.. lütfen yardım edin çok korkuyorum birşey olucak diye 😢😢

Ekli dosyalar

• IMG_20210331_095313-min.jpg
    IMG_20210331_095313-min.jpg
    619 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20210331_095337-min.jpg
    IMG_20210331_095337-min.jpg
    430.8 KB · Görüntüleme: 44
Çok halsizleşti uyuyor sürekli,gece yem yemeye giderken bile zorlanıyormuş.. Allah rızası için yardım edin ne yapmalıyım? Suyunu içiyor hergun kendi ama bir değişiklik yok.. Fotoğraftaki vitamin işe yarar mı toparlanması için ilacı kesip bunu versem? Toparlanınca tekrar veririm sulphamezathine.. lütfen yardım edin çok korkuyorum birşey olucak diye 😢😢
Güncel dışkıları atarmısınız?

En güncel dışkısı bu. İlacı aldığım petshop VMD DOXY ilacını ver sulphamezathine işe yaramaz benim kuşlarımda aynı oldu VMD DOXY kullanınca iyileştiler dedi. Ayrıca Probiacti-bird elime ulaştı onu zaman kullanayım?

Ekli dosyalar

• IMG_20210331_143504-min.jpg
    IMG_20210331_143504-min.jpg
    563.3 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20210331_143512-min.jpg
    IMG_20210331_143512-min.jpg
    350.2 KB · Görüntüleme: 40
En güncel dışkısı bu. İlacı aldığım petshop VMD DOXY ilacını ver sulphamezathine işe yaramaz benim kuşlarımda aynı oldu VMD DOXY kullanınca iyileştiler dedi. Ayrıca Probiacti-bird elime ulaştı onu zaman kullanayım?
5-6 damla sulpha ya devam edin.sulpha işe yaramasa bile vmd doxy giç işe yaramaz
Haşlanmış yumurta verdim baya yedi sonra kustu😢😢

Sulphamezathine kaçıncı gün?
Eczaneden flucan 150 mg 1 kapsül ya da fungostatin alın. Alınca yazın kullanımını yazarım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...