Karadeniz Pet

Sultan papağanın cinsiyeti nedir yardımcı olur musunuz

Boncuk123

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba akrabamın 4 aylık sultan papağanı var cinsiyeti nedir acaba yardımcı olur musunuz? Sırt kısmını sevince degisik sesler çıkarıyormuş eş istiyor diyorlar ama ben size sormak istedim yardim eder mısınız?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210221-224056_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20210221-224056_WhatsApp.jpg
    391 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_20210221-223816_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20210221-223816_WhatsApp.jpg
    473.9 KB · Görüntüleme: 36
Maşallah. Benim Dişi sultanım Luna'ya çok benziyor.:) İkinci fotoğrafa göre dişi olma olasılığı yüksek.2 ay daha sabredin 6 aylık olunca cinsiyetini daha iyi öğrenirsiniz ve yanına bir eş alabilirsiniz.

Merhabalar. Sırtını sevdiğinde tıslama gibi sesler çıkarıyor bu normal mi peki?

Çok teşekkür ederim kardeşlerim.

Biz muhabbet kuşu sahiplenince 2 akrabamda heveslenip sultan papağanı aldılar. Bir diğer kuşumuz da bu bakar mısınız görünüşüne göre bir durgunlugu yok ama burnu falan dolu değil demi? Tüy döküyor daha 2 aylık bunun cinsiyet tahmini varmı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210222-230042_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20210222-230042_WhatsApp.jpg
    302.3 KB · Görüntüleme: 30
Çok teşekkür ederim kardeşlerim.

Biz muhabbet kuşu sahiplenince 2 akrabamda heveslenip sultan papağanı aldılar. Bir diğer kuşumuz da bu bakar mısınız görünüşüne göre bir durgunlugu yok ama burnu falan dolu değil demi? Tüy döküyor daha 2 aylık bunun cinsiyet tahmini varmı?
Fotoğraflar cinsiyet tayininde yanıltıcı olabilir. Yakın çekimde yetişkin dişi Sultan papağanı bile erkek olarak görüne bilir. Kuş 6 aylık olmadan net olarak bu erkek veya dişi diyemeyiz. Sultan papağanlarında en belirgin cinsiyet tayini 6 aylık olduklarında yaptıkları ötüşlerdir. Erkekler melodili bir şekilde öterken,dişiler tek tip ses tonunda 3 ses çıkarırlar...3 seste kulak tırmalayıcı 😁

Arkadaşlar merhaba akrabamın 4 aylık sultan papağanı var cinsiyeti nedir acaba yardımcı olur musunuz? Sırt kısmını sevince degisik sesler çıkarıyormuş eş istiyor diyorlar ama ben size sormak istedim yardim eder mısınız?
erkeklerin göz çevresi genellikle sarı renkte olur. Tüyleri daha uzun ve parlaktır. Dişi Sultan Papağanları’nda ise göz çevresinin daha çok beyaz ya da gri renkte olduğu gözlemlenir Dişi Sultan Papağanlar'ı genellikle “curk curk” şeklinde bir ses çıkarır. Melodik ötüş konusunda dişiler, belirgin bir şekilde erkeklerin yanında zayıf kalırlar. Erkek Sultan Papağanları ise doğaları gereği dişilerin tam tersidir

Dişi Sultan Papağanlar'ı genellikle “curk curk” şeklinde bir ses çıkarır. Melodik ötüş konusunda dişiler, belirgin bir şekilde erkeklerin yanında zayıf kalırlar. Erkek Sultan Papağanları ise doğaları gereği dişilerin tam tersidirerkeklerin göz çevresi genellikle sarı renkte olur. Tüyleri daha uzun ve parlaktır. Dişi Sultan Papağanları’nda ise göz çevresinin daha çok beyaz ya da gri renkte olduğu gözlemlenir.

Geri