yusufgunes

Yeni Üye
13 Şub 2017
20
6
3
31
şinasiyi alalı 10 gün oldu. çok nadir ötüyor. videoda araba alarmına karşılık verdi sadece. 1. sorum cinsiyeti konusunda yardıma ihtiyacım var. 2. sorum ayaklarındaki beyazlık neden kaynaklı olabilir. 3. sorum yaşı nedir.

teşekkürler
bu-kalp-senin-kirmizi-guller-at1765-1-3.jpg
20171119_224901.jpg
20171119_224923.jpg
20171119_224934.jpg

Şakircan Şenşakrak

Profesyonel
5 Ocak 2017
1,005
273
83
42
istanbul
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Köpek, Akvaryum, Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
muhabbet kuşu olsaydı mantar var derdim. ama sultanları hiç bilmiyorum. fakat yine de mantardan şüphelendim. cinsiyeti de geçengün öğrendiğim kadarı ile dişi. erkeklerin yanaklarındaki nokta daha kırmızı oluyormuş.
tecrübeli arkadaşlar birazdan daha doğru bilgilendirirler.

Tepkiler: yusufgunes

ömerve

Profesyonel
24 Haz 2017
1,033
291
83
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
ötmesi için yanına ses falan açın sultan papağanları çok güzel ıslık çalmayı şarkıların melodilerine tepki vermiyi ya sizin agzınızla yaptığınız şarkının müziğini öğreniyorlar ve çok güzel sesleri var yaş olarak tahmin bilmiyorum ve sultan papaganları da muhabbetler gibi mi onu da bilmiyorum hani yaşı geçtiyse öğrenmek için vveya dişi de öğrenir mi gibisinden ama ilgilenirseniz olacaktır bence

ömerve

Profesyonel
24 Haz 2017
1,033
291
83
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
ötmesi için yanına ses falan açın sultan papağanları çok güzel ıslık çalmayı şarkıların melodilerine tepki vermiyi ya sizin agzınızla yaptığınız şarkının müziğini öğreniyorlar ve çok güzel sesleri var yaş olarak tahmin bilmiyorum ve sultan papaganları da muhabbetler gibi mi onu da bilmiyorum hani yaşı geçtiyse öğrenmek için vveya dişi de öğrenir mi gibisinden ama ilgilenirseniz olacaktır bence birde vazalin sürün ayaklrına mantarsa da faydası oluyor ayak kuruluğu varsada faydası oluyor bu sanki kuruluk gibi geldi ama sakir hocanın da dediği gibi bilen biri yardımcı olcaktır ama o zamana kadar bunları yapmanızın bir zararı olacagını sanmıyorum

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,086
1,328
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Cinsiyeti öğrenmenin en iyi yolu ses çıkarmasından belli olurmuş bu kuşlarda. Farklı tonlardan değişik sesler çıkarıyorsa erkek sakin ve sessiz ise dişiymiş. Alalı zaman geçmediği için belki ortama alışma sürecinden dolayı sessizdir, biraz daha vakit geçirin o zaman daha sağlıklı şekilde çıkarım yaparsınız.

Tepkiler: yusufgunes