Karadeniz Pet

sultan papaganı hakkında bi kac soru ?

aqladikca06

Yeni Üye
merhabalar.
1) sultan papaganı ıcın hazırladıgım yumurta maması kac gun ıcınde zararlı hale gelır ? yanı papaganı zehırler mı bı gun sonra ?
2) kusun usyuna damlatılan vıtamın kacgun ıcınde kusu zehırler ?
3) sultan papaganı ( yavru ) aksama kadar evde tek basına kalabılır mı ?
4) darı ve mama yiyen yıyen yavru sultanın kursagı dolu olmasına ragmen neden hastalanır ?
5) yavru sultan neden kusar ve halsız düşer ?

selamlar
1) Yumurta maması sabah kafese takılıp akşam üstü gibi dökmeniz gereklidir. Eğer sonrada kullanmak isterseniz fazla yaptığınız yumurta mamasını buzdolabında saklayabilirsiniz.
2) Sabah suyuna damlatıp 24saat sonra suyunu değiştiriniz
3) Kalabilir ama tavsiye etmiyorum

Arkadaşımın 2 yaşındaki sultan papağanı 4 aydır bende kalıyor kuşu kafeste hiç çıkarmadığı ve ilgilenmediği için kuş sürekli tüylerini yoluyor ve çok korkuyor bizden de ne yapmalıyız tüyleri için ve uçabilmesi için?

Arkadaşımın 2 yaşındaki sultan papağanı 4 aydır bende kalıyor kuşu kafeste hiç çıkarmadığı ve ilgilenmediği için kuş sürekli tüylerini yoluyor ve çok korkuyor bizden de ne yapmalıyız tüyleri için ve uçabilmesi için?
Öncelikle tüy yolma sebebini bilmek gerek sitresten mi yoksa parazitten mi veya yanlış beslemeden kaynaklı mı ? Veya hastalık mı ? Besleme diyetinizi bir haftalık olarak yazın. Ayrıca şimdiden Ense derisine Avimec veya Vilmectin alıp 2 damla damlatın 10 gün sonra tekrarlayacaksınız. Her ihtimalde bunu yapacaz. İlk iş bunu yapın. Ama ilaç deriye gelecek mutlaka.

Öncelikle tüy yolma sebebini bilmek gerek sitresten mi yoksa parazitten mi veya yanlış beslemeden kaynaklı mı ? Veya hastalık mı ? Besleme diyetinizi bir haftalık olarak yazın. Ayrıca şimdiden Ense derisine Avimec veya Vilmectin alıp 2 damla damlatın 10 gün sonra tekrarlayacaksınız. Her ihtimalde bunu yapacaz. İlk iş bunu yapın. Ama ilaç deriye gelecek mutlaka.
Suyuna vitamin damlatıyorum bikaç aydır ve yavru papağan yemi almıştım onu kullanıyorum herhangi meyve vs yemiyor bıraktığımızda gaga taşını değiştirdik ve yenisini de gagalamıyor bu arada başka ne yedirebiliriz yemi dışında?

Ekli dosyalar

• IMG_7895.JPG
    IMG_7895.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 8
Aşırı vitamin vermeyin. Vitamin sihirli değnek değildir. Her sorunu çözmez. Haftada en fazla 2 defa verin. Haşlanmış yumurta veriyorsanız kesin. Muhabbet veya kanaryalar için üretilmiş yumurtalı mamalar var kuru olanından alın. Ayrıca kinoa tozu alın. Her mamasına bir miktar katın. Yukarıda dediğimi yaptınız mı ?

Bir de önerdiğiniz ilaç baya etkili diye biliyorum çok az damlatmam insülin iğnesi vs mi kullanmam gerekiyor?

Bir de önerdiğiniz ilaç baya etkili diye biliyorum çok az damlatmam insülin iğnesi vs mi kullanmam gerekiyor?
Aşırı vitamin vermeyin. Vitamin sihirli değnek değildir. Her sorunu çözmez. Haftada en fazla 2 defa verin. Haşlanmış yumurta veriyorsanız kesin. Muhabbet veya kanaryalar için üretilmiş yumurtalı mamalar var kuru olanından alın. Ayrıca kinoa tozu alın. Her mamasına bir miktar katın. Yukarıda dediğimi yaptınız mı ?
Yeni gördüm mesajınızı sipariş ettim bikaç gün içinde elimde olucak ilaç teşekkürler ilginiz için

Damlalıkla bir damla damlatın sorun olmaz. İçirmiyoruz sonuçta. Ense derisinden bir miktar emiyor ilaçtan. Muhabbetlere bile o şekilde uygulanıyor.