Karadeniz Pet

Sultan papaganim kafesten cikmak istiyor

Senaaann

Yeni Üye
Merhaba Yeni sultan papagani aldm dun 2 aylik yere biraktm biraz yurudu falan sonra elimi uzattm zorla geldi kafesine saldm simdi kafesten cikmak istiyor ele aliskin bir kus kafes tellerinde dolasiyor cikmak istiyo ama bana tam alismadi daha ne yapmaliyim

Hayırlı olsun yeni kuşun :)

Benimkini kafese zorla sokuyoruz senin kuş yine iyiymiş.
Onların açısından da düşünürsek kafeste durmak istemiyor çoğu kuş normal olarak.Seninkinde de bir sıkıntı yok yani merak etme :)
1-2 haftaya alışır diye düşünüyorum zaten ilk günden eline gelen kuş..

Hayırlı olsun yeni kuşun :)

Benimkini kafese zorla sokuyoruz senin kuş yine iyiymiş.
Onların açısından da düşünürsek kafeste durmak istemiyor çoğu kuş normal olarak.Seninkinde de bir sıkıntı yok yani merak etme :)
1-2 haftaya alışır diye düşünüyorum zaten ilk günden eline gelen kuş..
Cok tesekkur ederim kafesin kapisin acik biraktik biraz uctu 1 2 kere elimize geldi sonra tunekle kafesine geri koyduk ben daha once hic sultan papagani beslemedim hep muhhabet kusu o yuzden bi fikrim yok ne zaman elime alistirmak icin kafese sokabilirim elimi?Ne zaman seviyim
Cok tesekkur ederim😄

Bide dun aksam 20:00 da geldi ve hala yem yemiyo umarim yer derkken yeme kondu yiyo suanda sansa bak hdhdhdhdhfh

Güzel bir dost sahibi olmuşsunuz.Hayırlısı olsun. :)

Kuşunuz daha geleli 1 gün olmamış.Kuşu çevreyi ve sizi tanıması için 2 -3 gün kafeste tutun. Kafese yakın bir yere oturarak yumuşak bir ses tonu ile onunla konuşun.:) Her gün sabah ve akşam olmak üzere 2,5 - 3 saat dışarı salarak yavaş hareketlerle onunla ilgilenmeye çalışın.

Güzel bir dost sahibi olmuşsunuz.Hayırlısı olsun. :)

Kuşunuz daha geleli 1 gün olmamış.Kuşu çevreyi ve sizi tanıması için 2 -3 gün kafeste tutun. Kafese yakın bir yere oturarak yumuşak bir ses tonu ile onunla konuşun.:) Her gün sabah ve akşam olmak üzere 2,5 - 3 saat dışarı salarak yavaş hareketlerle onunla ilgilenmeye çalışın.
Cok tesekkur ederim kafesten cikmak isteyince icim el vermiyor kafeste kalmasina suan saldm elimize geliyo aslinda artim 2 3 gun salmicam herhalde alissin

Muhabbet kuşuyla aralarında çok fark olduğunu sanmıyorum ben.İlk geldiğinde benim kuş da ne yiyordu ne içiyordu.Çekilip bakıyordu sadece etrafa köşesinden.Kafesi açınca tepelere koşuyordu hemen :D
Yeni gelen kuşlar 2-3 gün çevreye alışıyor,yeni insanlara alışıyor.Daha sonraki günler de sizin zararlı olmadığınızı anlıyorlar.Bazı kuşlar daha çekingen oluyor diğerlerine göre ama seninki bayağı cana yakın çıkmış şansına :Dd
Eline alıştırmak için ise fazla sıkmamanı tavsiye ederim kuşu.Kendisi gelsin yani :)
Ben kafesin demirlerinden elimi sokuyordum ilk zamanlarda.Kaçıyordu ama alıştıktan sonra gelip elime gaga vurmaya falan başlamıştı :D Şimdi kendisini kaşıtıyor bize kdjdjd

Yardımcı olmuşumdur umarım ^^

Muhabbet kuşuyla aralarında çok fark olduğunu sanmıyorum ben.İlk geldiğinde benim kuş da ne yiyordu ne içiyordu.Çekilip bakıyordu sadece etrafa köşesinden.Kafesi açınca tepelere koşuyordu hemen :D
Yeni gelen kuşlar 2-3 gün çevreye alışıyor,yeni insanlara alışıyor.Daha sonraki günler de sizin zararlı olmadığınızı anlıyorlar.Bazı kuşlar daha çekingen oluyor diğerlerine göre ama seninki bayağı cana yakın çıkmış şansına :Dd
Eline alıştırmak için ise fazla sıkmamanı tavsiye ederim kuşu.Kendisi gelsin yani :)
Ben kafesin demirlerinden elimi sokuyordum ilk zamanlarda.Kaçıyordu ama alıştıktan sonra gelip elime gaga vurmaya falan başlamıştı :D Şimdi kendisini kaşıtıyor bize kdjdjd

Yardımcı olmuşumdur umarım ^^
Evet biz bi tanidikda aldik hep aldigimiz yerden cana yakin bi 2 aylik kus istedik en iyisi gosterdi saolsun orda eline aldi sevdi kusda hic korkmuyodu bizde bunu aldik simdi elimize geliyo ama tam rahatlikla gelmiyo biraz bekledkten sonra 2 3 gun sonra alistirmaya calisicam herkese tesekkurler yararli bilgileriniz icin ^_^

Rica ederim :) Elinize geliyorsa ve bulunduğu yerden korkmuyorsa salabilirsiniz.Fakat dediğim gibi Günün belirli saatlerinde 2 sefer salın.Sabah ve akşam.
Yaptığınız her hareketi yavaş yapın ki sizden zarar gelmeyeceğini iyice anlasın.

Rica ederim :) Elinize geliyorsa ve bulunduğu yerden korkmuyorsa salabilirsiniz.Fakat dediğim gibi Günün belirli saatlerinde 2 sefer salın.Sabah ve akşam.
Yaptığınız her hareketi yavaş yapın ki sizden zarar gelmeyeceğini iyice anlasın.
Tesekkur ederim 😀

Geri