Karadeniz Pet

Sultan ve cennet-sevda papağanlarında cinsiyet belirleme

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Sultan ve cennet-sevda papaganlarımda zorlandıgım anlarda iğne yöntemi ile cinsiyetlerini tespit ederek eşe atıyorum ve özellikle cennet ve sevdalarımda bir yıldır bu yöntemi uygularım, bu yöntemle eşe attıklarımdan 2-3 agız yavru aldıklarım oldu...İnşaallah sizlerinde işine yarar...

Son eklediğim resim ve videolar İyiniyetli üretici arkadaşlarımın işine yarayacagına eminin...
HUrafe sananlar,inanmayanlar lütfen gereksiz yorumlar yazıpta kimsenin moralini bozmayınız...İşine gelmiyorsa, beceremiyorsan kullanma...Herkeze Saygılar..

Find gender of your Birds and Parrots - YouTube

bx8d3.jpg

s.a. öncelikle site hayırlı uğurlu olsun " adı güzel " kardeşim...
bu yöntemi ben anlayamadım...biraz daha açar mısın konuyu...yani o ipe erkek kuş farklı,dişi kuş farklı mı tepki veriyor...konuyu biraz açarsan...bir de bu yöntem başka kuşlarda da uygulanabiliyor mu ? cevabın için şimdiden teşekkürler...

s.a. öncelikle site hayırlı uğurlu olsun " adı güzel " kardeşim...
bu yöntemi ben anlayamadım...biraz daha açar mısın konuyu...yani o ipe erkek kuş farklı,dişi kuş farklı mı tepki veriyor...konuyu biraz açarsan...bir de bu yöntem başka kuşlarda da uygulanabiliyor mu ? cevabın için şimdiden teşekkürler...

Düz nakışsız bir yüzüğe veya iğneye ipi geçirin kuşunuzun üzerine götürün sol elinizle ipi tutun sağ elinizle yüzüğü tutun hareket etmesin kuşun üzerine götürün ve ardından sağ elinizi bırakın iğne sallanmaya başlayacaktır sol elinizi hareket ettirmemeye özen gösterin sabit kalsın. Eğer iğne veya yüzük yuvarlak daire çizmeye başlarsa dişi, ileri geri hareket ederse erkektir.

eyvallah...teşekkürler...