Karadeniz Pet

Suluğu kontrol edin ! Kanser yapıyor , kuşu öldürüyor !

BURAKWX

Meraklı Üye
Sizde suluğun numarasına bakın , eğer üzerinde numara yoksa derhal suluğu değiştirin.

5 numaralı plastik türünden (en güvenlisi) yapılmış sulukları nereden temin edebiliriz ?

“5” PP veya PE (PE Polietilen)
İçerisindeki gıdalara sızdırdığı bilinen herhangi bir zararlı madde olmayan bu malzeme en güvenli olarak kabul edilen plastik türüdür. 2 ve 4 numaralı maddeler bu maddenin düşük ve yüksek yoğunluklu halleridir. Bu madde de bulaşık makinesinde yıkanabildiği gibi mikrodalga fırınlarda da kullanılabilir.

1 ve 2 numaralı olanlarda zararsız yazıyor ama tek kullanımlık için ! Kullandıktan sonra çöpe atılır ! (Pet şişe) Üzerinde bakteriler hızla ürer.

plastik-numaralari.gif

Bilgilendirme için tşklr. Sulukların neredeyse hiçbirinde numaralandırma yok. Benim kullandığım suluklar sifon sistem suluklar. Kuş suyla temas edemediği için içine yem kabuğu veya başka maddeler taşıyamıyor o nedenle diğer suluklara göre sağlıklı.

Bilgilendirme için tşklr. Sulukların neredeyse hiçbirinde numaralandırma yok. Benim kullandığım suluklar sifon sistem suluklar. Kuş suyla temas edemediği için içine yem kabuğu veya başka maddeler taşıyamıyor o nedenle diğer suluklara göre sağlıklı.
Plastik numarası plastiğin içindeki kimyasalları suya salıp salmadığı hakkında bilgi verir. Kendi kullandığımız plastiklere de dikkat etmeliyiz.

Dediklerinizi anladım ancak numaralandırılmışsa bile hangi sınıf olduğunu bilmiyorum. Ama kaliteli bir ürün muhtemelen 5 numaradır yine de bakarım.

Şifon derken görsel atabilirmisiniz hocam

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş bundan nasıl içiyor hocam? Ben bundan gördüm ama almadım içemez diye belki yavru olsa zamanla anlar becerir ama belli yaştaki kuş için sıkıntı olur diye düşündüm. Alıp bir denesem mi?
Aynısını düşündüm oyuzden almadım yavru olsa bile yerdeki suyu zor buluyor bundan nasıl içer diyerek almadım demekki içiyor muş kuşlar birde bu temizliği diğerine gire daha zor gibi geldi

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri