Karadeniz Pet

Tüy sorunu

oguzhan5881

Meraklı Üye
Bir çift kuşum var erkek olan 1 ay önce tüy dökmeye başladı birkaç gün içinde bitti sonra dişi kuş başladı . Dişi kuşun tüy dökümü hala devam ediyor 2 hafta oldu . Erkek kuşta 1 hafta önce tekrar başladı . Yani erkek 1 ayda 2 kere tüye girdi ve dişide uzun süredir tüyde ve geçmiyor ne yapmam gerek yardım ederseniz sevinirim

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,

Oda sıcaklığınız nedir ? sıcaklık abartılı olduğunda bu gibi sorunlar görülüyor. Kendi kuşlarımdada yaşamıştım.

Sık sık oda sıcaklığında değişiklik oluyor ise, fazla kızıştırıcı veriyor iseniz, yeminde fazla yulaf var ise, fazla vitamin veriyor iseniz vs.. vs.. tüye sık sık girer ve tekrarlar bu süreci. Öncelik ile sebep ini bilmek lazım

Tüy dönemlerinde kuşlara B vitamini takviyesi,yulaf,havuçlu yumurta maması verilmesi bu dönemi çabuk ve rahat atlatmalarına yardımcı olur.

Sık sık oda sıcaklığında değişiklik oluyor ise, fazla kızıştırıcı veriyor iseniz, yeminde fazla yulaf var ise, fazla vitamin veriyor iseniz vs.. vs.. tüye sık sık girer ve tekrarlar bu süreci. Öncelik ile sebep ini bilmek lazım
Aydında oturuyorum buralarda hava pek soğuk olmuyor 12 15 derece hep yada daha yüksek. Kızıştırıcı uzun süredir vermiyorum. Yemi karışık yem, içinde o katı süngerler olmayandan alıyorum. Vitamin haftada iki kere veriyorum şu an verdiğim vitamin bitti önerdiğiniz bir marka varsa ondan alabilirim. Birkaç gün önce her yerde kar yağarken aydında kar yoktu ama soğuk vardı o yüzden olmuştur diyecem ama uzun süredir var

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Berovit iyi bir b vitamini takviyesidir. Bunun yanında multivitamin olarak Röhnfried Gervit-W Vitamin kullanılabilir.

Geri