Karadeniz Pet

Tüm yumurtaların boş olma ihtimali

kzu

Yeni Üye
Merhaba,kuşum 6 tane yumurtladı kuluçkaya yatıyor.Bu yumurtaların hepsinin boş olma ihtimali var mı

Çiftlemeler onemli hic ciftlestiklerine sahit oldunuz mu? Gormeseniz bile bekleyin derim kontrol edersiniz ileri ki zamanlar da

Tabikide hepsinin boş olma ihtimali hepsinin dolu olma ihtimali gibi var

Yumurtaların dolu olması için çiftleşmenin 2-3 dakika sürmeli. Yoksa yumurtaların hepsi boş olabilir.

Evde sürekli soba, kalorifer vs yanıyor mu? Yanıyorsa kaloriferin üstüne bi su kabı koy, odadaki hava kuru olabilir. Bende de böyle olurdu. Sorun düşük nemmiş.

Evet. Kuşlar gelişimini tamamlamadan yumurta içinde ölüyorsa, bunun sebebi kuru hava olabilir.
Yok yani benim bahsettiğim yumurta döllenmemiş galiba kuşum tüye girdi uçamıyor acaba o yüzdenmi yumurtladızaten çifleştiklerini sanmıyorum ama 4 tane yumurta şaşırtıcı geliyor.

Yok yani benim bahsettiğim yumurta döllenmemiş galiba kuşum tüye girdi uçamıyor acaba o yüzdenmi yumurtladızaten çifleştiklerini sanmıyorum ama 4 tane yumurta şaşırtıcı geliyor.

Kusura bakma. O konudaki son mesaj başka birine aitmiş.

Senin boş yumurtalara gelirsek: Yumurtaların hepsinin boş olması acemi çiftlerde sık rastlanan bir durum. Erkek deneyime sahip olmayabilir veya tünekler sabit olmadığı için dişi dengesini sağlayamaz. Erkek dişinin üzerinde 2 dakikadan fazla kalmalı. Dişinin üstüne, inip çıkıp duruyorsa olmaz.

Tünekler sabit değilse ve erkek acemi ise normal bir durum.

Dişi erkekten çok ufak erkek 5 6 yıl buluyodur dişi yeni tüye girdisıkıntı olur mu bide yuvalığa daldarı koyunca erkek çıldırıp daldarına saldırıyor.

Erkek biraz yaşını almış, o kuştan fazla verim bekleme.

Tüy çıkarmak kuşları çok zorlar. Aynı anda hem tüy dökümü hem yumurta olmaz.

Kuşlar dal darıya bayılır. Ayda bir iki defa versen bir şey olmaz ama fazlası zarar.

Verim beklemem değil o mutlu olsun yeter isterse hepsi boş olsun :D