Karadeniz Pet

Tünek nasıl konumlandırılmalı ve daha fazlası

Enes Paşa

Yeni Üye
Arkadaşlar Daha muhabbet kuşumu alalı 4 saat falan olmuştur herhalde forumdaki herşeyden bilgi edindim kafesteki en çok canlı olan degıl ama canlı ve guzel olanı sectım ve aldım aldığımda herşeyini hazırlayıp yaptım kafeste duruyodu şimdi geçelim sorulara .
1) Adamın dediğine göre yavru ve erkek bir muhabbet kuşu aldım . Ancak gözlerinin etrafında bişey yok ancak
Kafasındaki çizgiler burnuna kadar değil bildğimiz yaşlılardaki gibi . Yakın zamanda fotoğraf koyacağım .

2) Elime çok çabuk alıştı aşırı anormal bi şekilde bu normalmi ? :D gerçekten ve internetten kuş sesleri açınca ötüyo bunu yapmam zararlımı ?

3)ayağıda biraz mora yakın bir pembe

4) Şu an hareketleri iyi ama salıncagın bı tarafına ayağını dıger ayagını kafes duvarduna falan koyuyo cok hareketlı bısey olurmu ayağı falan ayrılırmı ortadan . Ve kafeste bole bazen ucuyo ve ucarken sureklı tuylerı dokuluyo .

5) Ve son söyleyeyeceğim şey Tünekleri doğru konumlandırmadığıma çok eminim. çünkü kuş yem yerken aşağı inmeye zorlanıyor resim koyacağım yakında eşyaları nasıl konumlandıracağım hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum teşekkür ederim.

yemle suluk uc uca nasıl duzenleyeyım Abilerim ablalarım söylerseniz çok mutlu olurum .

Son düzenleme:
Tüneğin birini biraz daha aşağılara takın. Kuşa maaşallah :) kafeste uçmaya çalışıyorsa kuş uçmak istiyordur kafesi açın uçsun derim.

Hangisini aşağıya alayım ? Evde misafir var şu anda . :) gidince açıcam açmıştım ama cıkmadı ? biraz bekledım ama cıkmamıstı hareket bıle etmedı . Sulugu nereye koyayım birde tuneklerın tam konumunu solersen hangısı hangısıne daha ıyı olur benım ıcn teşekkur ederim bu forumu sevdim . :)

Ve galiba kanatlarından anladığım kadarıyla tarçın cinsi kanatları var bu beni mutlu etti :D

Bise sorcm Gold marka yem aldim ama yemde yesil pembe mavi turuncu minik yem gbi biseler var ve onlari yemiyo. Nedir bunlar hosuma gitmedi

Esranin muhabebt kusu bunun ıcın baska konu acarsan sevinirim burada bir soruna çözüm arıyorumda :)

Hangisini aşağıya alayım ? Evde misafir var şu anda . :) gidince açıcam açmıştım ama cıkmadı ? biraz bekledım ama cıkmamıstı hareket bıle etmedı . Sulugu nereye koyayım birde tuneklerın tam konumunu solersen hangısı hangısıne daha ıyı olur benım ıcn teşekkur ederim bu forumu sevdim . :)

Ve galiba kanatlarından anladığım kadarıyla tarçın cinsi kanatları var bu beni mutlu etti :D
Kanatları tarçın evet, tatlı :) herhangi bir tünek olur farketmez. Suluğu da yere yakın olan tüneğin yanına takabilirsiniz ya da koyduğunuz gibi yemliklerden birinin yanında da durabilir.

Teşekkür ederim . :)

Teşekkür ederim . Ben yem olarak Quik mi ne kullanıyorum . Ve birşey söyliyeceğim . Bu haylaz kafesteyken kuyruğu kafes duvarına geliyo
Acaba kuyruğu yamulurmu bişey olurmu ? Çok seviyorum haylazı :D

Teşekkür ederim . :)

Teşekkür ederim . Ben yem olarak Quik mi ne kullanıyorum . Ve birşey söyliyeceğim . Bu haylaz kafesteyken kuyruğu kafes duvarına geliyo
Acaba kuyruğu yamulurmu bişey olurmu ? Çok seviyorum haylazı :D
tellere değince kuyruğu biraz bozuk görünüyor fakat düzeliyor sonra.benim kuşlarımında kuyrukları değiyor tellere kafesi değiştireceğim.tünekleri tahta yaparsanız daha iyi olur.bende bu kafesin 1 boy büyüğü var şuan o bile küçük geliyor ama sizin 1 kuş var sanırım yeterli olur.

Bise sorcm Gold marka yem aldim ama yemde yesil pembe mavi turuncu minik yem gbi biseler var ve onlari yemiyo. Nedir bunlar hosuma gitmedi
boyalı ekmek zaten yemezler onlar.başka yem alın bitince mümkünse.vitakraft iyi ben memnunum.yabancı forumda da gösterdim beğendiler.

Evet bende kafesi yatay buyuk cinsten bir kafesle degiseyim diyorum. Marka dukkan fiyat onerinlerine acigim.
salma kafes alabilirsin burada araştırırsan bir konu vardı.ben büyük papağan kafesi almayı düşünüyorum bundan sonra papağan beslersem de kullanırım diye fakat salma almak çok mantıklı.daha uygun ve enlemesine olduğu için kuş rahat ediyor.istanbuldaysanız eminönünde hertürlüsü var.

salma kafes alabilirsin burada araştırırsan bir konu vardı.ben büyük papağan kafesi almayı düşünüyorum bundan sonra papağan beslersem de kullanırım diye fakat salma almak çok mantıklı.daha uygun ve enlemesine olduğu için kuş rahat ediyor.istanbuldaysanız eminönünde hertürlüsü var.
Eminonunde nereye bakayim.bu misircarsisinin ordaki kusculari falan dagitmislatdi diye biliyorum

Eminonunde nereye bakayim.bu misircarsisinin ordaki kusculari falan dagitmislatdi diye biliyorum
yok hala oradalar hepsi.zaten kuşcuları sorarsanız herkes söyler.orada bir sürü kafes malzeme vs var.hepsine tek tek sorun fiyatlar değişik.

Hepiniz çok sağolun arkadaşlar . tünekelr yem hepsini yaptım . bir tüneği biraz daha aşağı alıcam rahat etsin diye sadece
Önceden kuyruğu titriyodu falan . şimdi düzeldi. Teşekkürler .

boyalı ekmek zaten yemezler onlar.başka yem alın bitince mümkünse.vitakraft iyi ben memnunum.yabancı forumda da gösterdim beğendiler.
Boyali ekmegin ne isi var yemde ya gold u burda cok kisi guzel dedi ondan aldim ama pisman oldum resmen icinde minik aycekirdegi bile var ne alalaysa

Boyali ekmegin ne isi var yemde ya gold u burda cok kisi guzel dedi ondan aldim ama pisman oldum resmen icinde minik aycekirdegi bile var ne alalaysa
Yem 500 gramsa 300 400ü o boyalı ekmek geri kalanı da yem oluyor yani anlayacağınız bu işin içinde çakallık var sırf gramı fazla olsun diye hem yemden tasarruf edip daha fazla satıyorlar hem de daha fazla kazanıyorlar.

Geri