Karadeniz Pet

Tünek yüksekliği

cey

Paylaşımcı Üye
Tüneği yuvalık seviyesine mi indirmeliyim ?

39289
3929039291392923929339294

Biliyorum hocam kafesim küçük ama kuşu tek aldığımda onun için ideal dedim sonra babamın büyük kafese izin vermeyeceğini nerden bilebilirdim ki :( keşke yakınlarımdan birinde olsaydı ama yapacak bi şey yok umarım kendilerini iyi hissediyorlardır onları üzmek istemezdim

Tüneğin yeri iyi, ahşap tünek ile değiştirsen daha iyi. Ahşap tünek alamıyorsan uygun çapta bir dal parçası bile işini görür.
Bu kafes üretim için uygun değil. İmkan olduğunda değiştirin. Kafes tabanında kraker çubuğu görüyorum. Kraker önermiyoruz.
Maşallah kuşlar iri ve sağlıklı. Dişinin parmağı nasıl oldu? Bu dişi o dişi mi? :)

Tüneğin yeri iyi, ahşap tünek ile değiştirsen daha iyi. Ahşap tünek alamıyorsan uygun çapta bir dal parçası bile işini görür.
Bu kafes üretim için uygun değil. İmkan olduğunda değiştirin. Kafes tabanında kraker çubuğu görüyorum. Kraker önermiyoruz.
Maşallah kuşlar iri ve sağlıklı. Dişinin parmağı nasıl oldu? Bu dişi o dişi mi? :)
Yok hocam bu dişi o dişi değil :D Bende bir dut ağacından yaptığım bir tünek var o zaman bunun yerine onu takayım. Teşekkür ederim. Çiftleşemezler mi yani :( (Aynen hocam kraker vermiyorum o çok öncesinden kalma bir kere verdim bi hata ettim sonra öğrendim tabii zararlarını kuşum o çubukla oynamayı seviyor da düşürüyor sallıyor vs.) Zaten yarın kafes temizliği yapacağim onu da alırım artık tüneği de değiştiririm

Son düzenleme:
Çiftleşmezler filan demedim. El yapımı bir tünek olacaksa karşılıklı iki tel arasına tam oturmalı. Çubuğun iki başına bıçak ile çizgi atıp tellere sıkıştırılmalı. Tepişirlerken üzerinden düşmelerini istemeyiz.
Aynen hocam tellerin arasına giriyor yontmuştum ben onu
Biraz yanlış anladım özür dilerim hocam sağlıklı değil demek istediniz galiba

Rica ederim özür dilenecek bir durum yok. Sadece yuvalık daha yukarıda olmalı bence. Bu kafes üretim kafesi olmadığı için yuvalık mecburen aşağıda kalmış.
:) iyi ki varsınız
Ben bir etrafıma soruşturayım enlemesine geniş dikdörtgen kafesi var mı diye :(

İlginç bi şekilde birisi de yazmış kafes ihtiyacım var diye arkadaşlarımda yoksa belki ben de öyle yaparım iyi fikir :D

tahtan tünek yaptım erik dalından düz dallardan seçtim ve koydum kemiriyorlar zararı olur mu?

Benimkileri de kemiriyorlar ama.bilemedim bence bir şey olmuyordur internete yazın orda vardı zararlı ağaçlar diye