Karadeniz Pet

Tünekler hk.

Barış B.

Meraklı Üye
bugün aldığım hagen vision s01 kafese ahşap tünek almak istedim. petshop yetkilisi, kafesin içinden çıkan orjinal plastik tüneklerin daha sağlıklı olduğunu söyledi. fiziksel ve kimyasal yapısının ayağının rahat ve sağlıklı kalmasını sağlayacağından bahsetti. bende almadım. bu konuda neler söyleyebiliriz?

Sonuçta pilastik derim. Hoş ergononomik yapısı farklı hagen tüneklerin. Muhakkak düşünülerek ve araştırılarak öyle yapmışlardır. Ancak doğal değil. Bence kullanılır ama doğal ağaç dalı olsa bence daha yararlı. Ahşap tünek demiyorum bildiğiniz doğal ağaç dalı. Bu arada kafesiniz hayırlı olsun darısı bize inş.

Hagen vision kafeslerin ve aksesuarlarının kalitesi tartışılmaz tünekleri vs... anti baktiyel olarak ayak yapılarına uygun olarak özel tasarlanmış tüneklerdir ama her zaman için organik ahşap tünekleri daha sağlıklı buluyorum. kafesin orginallinin bozulmaması için kendi tüneklerinide kullanabilirsiniz mantar a sebep olan dandik tünekler ile kıyaslamayın. extradan tüneklere takılan kumlu tünekler vardır üstüne onlardan geçirirseniz zaman zaman, tırnakların torpilenmesi ve ayakların pullanmasını önler

Kahraman abi ben kumlu tünek kullanıyorum 2 adet 1 de asma dalından tünek yaptım kendim o takılı. Ancak kumlu tüneği alırken petshopcu 2 haftada bir değiştirmeniz gerek dedi. Acaba kumları dökülüyor da yapışlan kimyasalı açığa çıkıyor diyemi böyle diye ozamandan beridir merak ediyorum, sormamıştım adama. Çünkü kumlu tünek kartondan olduğu için kuşum arada bir kenarlarından kemiriyorda...

Ayrıca abi bir arkadaşın senin yardımına ihtiyacı var.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/cinsiyeti-nedir-yardimci-olurmusunuz.56099/#post-529731

Hagen vision kafeslerin ve aksesuarlarının kalitesi tartışılmaz tünekleri vs... anti baktiyel olarak ayak yapılarına uygun olarak özel tasarlanmış tüneklerdir ama her zaman için organik ahşap tünekleri daha sağlıklı buluyorum. kafesin orginallinin bozulmaması için kendi tüneklerinide kullanabilirsiniz mantar a sebep olan dandik tünekler ile kıyaslamayın. extradan tüneklere takılan kumlu tünekler vardır üstüne onlardan geçirirseniz zaman zaman, tırnakların torpilenmesi ve ayakların pullanmasını önler

bilgi için teşekkür ederim. inanın orijinallik umrumda değil. sağlığı önemli. ama tüneklerimin sağlıklı olmasına sevindim. kumlu tünekleri deniycem. birde kuşun kemirmesi için küçük bir dal saçağı koyucam kafese

Sonuçta pilastik derim. Hoş ergononomik yapısı farklı hagen tüneklerin. Muhakkak düşünülerek ve araştırılarak öyle yapmışlardır. Ancak doğal değil. Bence kullanılır ama doğal ağaç dalı olsa bence daha yararlı. Ahşap tünek demiyorum bildiğiniz doğal ağaç dalı. Bu arada kafesiniz hayırlı olsun darısı bize inş.

inşallah sizin küçük dostunuza ve size de nasip olur. ben çok beğendi. çok kullanışlı. ayrıca kafese ağaç dalı koyucam. hem doğal ortamı destekler hemde kemirme ihtiyacını karşılar

20170201_115426.jpg
doğal ahşaba merakım var. guinea piglerim için kendi yaptığım kafesi paylaşmak istedim. evlerini dondurma çubuklarından genel iskeleti çam Ağacından yaptım. piyasada bu hayvanlar için telli plastik ve küçük kafesler satılıyor. hayvanlar strese giriyor. o kimyasal küçük kafeslerde. benim yaptığımla hayvanlar için doğal bir ortam oldu. kuşum için de serbest olduğu zamanlarda oynaması için ahşaptan oyun parkı yapmayı düşünüyorum. onu da yapınca paylaşırım.

Sol tarafdaki gayet başarılı bir kafes ama hijyenik konusunda çok dikkat etmek gerekir.

kafesin ahşabına geçmesin diye içinde naylon var üstünde kaba çam talaşı. dışkılarını bir köşeye yaparlar. orası her an,genel talaş da her hafta değişir. hijyeni severim

Kahraman abi ben kumlu tünek kullanıyorum 2 adet 1 de asma dalından tünek yaptım kendim o takılı. Ancak kumlu tüneği alırken petshopcu 2 haftada bir değiştirmeniz gerek dedi. Acaba kumları dökülüyor da yapışlan kimyasalı açığa çıkıyor diyemi böyle diye ozamandan beridir merak ediyorum, sormamıştım adama. Çünkü kumlu tünek kartondan olduğu için kuşum arada bir kenarlarından kemiriyorda...

Ayrıca abi bir arkadaşın senin yardımına ihtiyacı var.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/cinsiyeti-nedir-yardimci-olurmusunuz.56099/#post-529731
kum kısmı bittiğinde kartonu kemirmemesi için söylemiştir büyük iht onun dışında hava aldında bozulan bir olma şansı yok sonuç olarak. arkadaşın konuya baktım