Karadeniz Pet

Türleri mi farklı yapısal bir fark mı?

Ladybird

Meraklı Üye
Kuşlarımızı sahipleneli 1hafta oldu.Ancak akşamdan akşama evde olabildiğimiz için hala özelliklerini yeni yeni inceleyip keşfediyoruz.Benim bu yeşil kuşun görüntüsü aklıma takıldı, farklı olduğunu düşünüyorum.Beyaz olan ince uzun bir gövdeye,düzgün briyantinli gibi yapışık tüylere sahipken ;yeşil olan daha geniş gövdeli,tüyleri kabarık daha yuvarlak ve büyük kafalı.Yani yanyanayken silüetleri oldukça farklı.Bu sadece vücut yapısı farkı mıdır?Yoksa türleriyle genleriyle ilgiliyse ne olabilir?Bu arada Diğer çift olan takımdaki yeşil kuşumunda yapısı beyaz gibi ince uzun kuyrukları var.Bu yeşilin ve diğer eşin kuyruğu da daha kısa.Bilgi verebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_9792.JPG
    IMG_9792.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG_9800.JPG
    IMG_9800.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG_9778.JPG
    IMG_9778.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG_9798.JPG
    IMG_9798.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 20
Maşallah Allah nazarlardan saklasın. Kuşların ikisi de erkek. Çift niyetiyle aldıysanız haberiniz olsun. İnsanların nasıl farklı farklı fiziksel ve karakter olarak farkları varsa bunlar hayvanlar içinde geçerli.

Kuşların anne babadan gelen özelliklerinin yanında kendi karakterleri de önemlidir. Duruşları ve tüylerini gösterme biçimleri farklı görünmelerine yol açar. İkisi de çok güzel maşallah erkekler.[/QUOTE
Çok teşekkürler.

Maşallah Allah nazarlardan saklasın. Kuşların ikisi de erkek. Çift niyetiyle aldıysanız haberiniz olsun. İnsanların nasıl farklı farklı fiziksel ve karakter olarak farkları varsa bunlar hayvanlar içinde geçerli.
Çok sağolun.Evt yavru çift olarak vermişlerdi foruma sorarak öğrendim erkek olduklarını.Birini vermeye de kıyamadım.Şimdilik beraber kalsınlar diyorum sorun olmazsa.Ya da ille bir dişi almalı mıyım?Hatta iki ?‍♀️

Çok sağolun.Evt yavru çift olarak vermişlerdi foruma sorarak öğrendim erkek olduklarını.Birini vermeye de kıyamadım.Şimdilik beraber kalsınlar diyorum sorun olmazsa.Ya da ille bir dişi almalı mıyım?Hatta iki ?‍♀️
Benimde iki adet erkek muhabbet kuşum var ve şuan eşleri yok bir kaç gün içinde onlara eş alacağım. Çünkü artık çiftleşme vakitleri geldi ve hazırlar. Aynı yerde durmaları sorun yaratır mı bilmiyorum ben hiç bir şekilde aynı kafese koymadım yani öyle bir risk alamadım. Ama birbirlerine alışıklar. Bu konuda deneyimi olanlar muhakkak yazacaklardır.

Geri