BurakD

Aktif Üye
28 Mar 2018
52
4
8
23
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P.
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Arkadaşlar kuşum sanırım tüy dökümüne girdi sürekli kaşınıyor ve kafesin dibinde kepek gibi beyaz şeyler var.
Bu dönemde tüy dökümüne girmesi normal değil mi?
Bazen biraz halsiz duruyor ve dışkısı çok sulu. Bunlar tüy dökümünde normal midir? Yoksa kuşum ishal mi olmuş?
Çabuk atlatması için ne yapabilirim? Yulaf kepeği veriyorum. Akşamda patates haşlayıp vereceğim başka ne yapabilirim?

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,173
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Evet tüy dökümü bu mevsimde normal. Yulaf yedirin, banyo yaptırın rahatlar. Dışkı fotoğrafı atın, bakalım. Suyuna üç damla elma sirkesi katın.(damla ayarını kaçırmayın) Haşlanmış patates yedirin. Bir müddet marul tarzı yiyecekler vermeyin.

Tepkiler: BurakD ve alpdna

BurakD

Aktif Üye
28 Mar 2018
52
4
8
23
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P.
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Evet tüy dökümü bu mevsimde normal. Yulaf yedirin, banyo yaptırın rahatlar. Dışkı fotoğrafı atın, bakalım. Suyuna üç damla elma sirkesi katın.(damla ayarını kaçırmayın) Haşlanmış patates yedirin. Bir müddet marul tarzı yiyecekler vermeyin.
Sirkeyi biraz daha fazla koyarsam ne olur? Daha önceden 5 damla koyuyodum da onun için soruyorum. Bundan sonra dediğiniz gibi 3 koyarım. Ama öncekiler bi sıkıntı yapar mı acaba?

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,173
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Sirkeyi biraz daha fazla koyarsam ne olur? Daha önceden 5 damla koyuyodum da onun için soruyorum. Bundan sonra dediğiniz gibi 3 koyarım. Ama öncekiler bi sıkıntı yapar mı acaba?
Yok hayır sıkıntı yapmaz ancak sağlıklı bir kuş için suyun bazik asidik oranının ayarlanmasından dolayı dediğim ölçü uygun. Beş damla aşırı bir uygulama değil. :)

Tepkiler: BurakD