Karadeniz Pet

Tüy Dökümü Vitamini

EmreSAV

Meraklı Üye
Merhabalar,
Muhabbet kuşuma Tüy Dökümü Vitamini almayı düşünüyorum aşağıda bulunan fotoğraftaki(Apex ve Avisol marka) vitaminden kullanmış olan var mı?
Hangisini daha çok önerirsiniz?
Önerdiğiniz başka tüy vitamini varsa söylermisiniz? :)

Ekli dosyalar

• E88E6B0C-57EA-4B84-B6E9-DDAE868DE6E6.jpeg
    E88E6B0C-57EA-4B84-B6E9-DDAE868DE6E6.jpeg
    208.9 KB · Görüntüleme: 15
  • 420C63A7-1EB1-4618-A5CE-37B601D26E8F.jpeg
    420C63A7-1EB1-4618-A5CE-37B601D26E8F.jpeg
    113.9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Benim avisol kullandığım oluyor faydasını gördüm mu bilmiyorum ama bir zararını görmedim. genelde tüy dönemini rahat atlatiyor bazen yogun geçiyor ama mutlaka yararı olmuştur. Daha iyisi olsun derseniz üretici arkadaşlar daha önce forumda yazmıştır bir aratin farklı vitamin önerileri var.

Taze meyve sebze ile de vitamin desteği sağlayabilirsiniz.
Hocam meyve veriyorum ancak yemiyor maydanoz sapı veriyorum hergün onu biraz yiyor. Başka verebileceğim sebze var mıdır sizce böyle ufak tefek sap gibi.
Elma verdim, havuç verdim yemedi o yüzden artık onlara pek sıcak gözle bakmıyorum.

Benim avisol kullandığım oluyor faydasını gördüm mu bilmiyorum ama bir zararını görmedim. genelde tüy dönemini rahat atlatiyor bazen yogun geçiyor ama mutlaka yararı olmuştur. Daha iyisi olsun derseniz üretici arkadaşlar daha önce forumda yazmıştır bir aratin farklı vitamin önerileri var.
Sera V Plus'ı önerenler çok ama öğrenciyim maalesef 30-40 TL fiyatları veremiyorum şuan o yüzden Avisol kafama yatıyor gibi.
+
Bende zaten Zurich'in Multivitamini var ama Tüy Dökümünü rahat geçirmesini istiyorum o yüzden B vitamini almak istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Hocam meyve veriyorum ancak yemiyor maydanoz sapı veriyorum hergün onu biraz yiyor. Başka verebileceğim sebze var mıdır sizce böyle ufak tefek sap gibi.
Elma verdim, havuç verdim yemedi o yüzden artık onlara pek sıcak gözle bakmıyorum.
Naptiysam yediremedim ben de hiç bir meyve sebze. Dışarı çıkarıyorum tabağa koyuyorum ben yerken biraz olsun didikliyor başka türlü imkanı yok. Forumda bir bakın konu vardı yiyebilecegi meyve ve sebzelerle ilgili.

Söylendiği gibi nette muhabbet kuşları için faydalı meyve sebze diye aratırsanız çıkıyor.

Naptiysam yediremedim ben de hiç bir meyve sebze. Dışarı çıkarıyorum tabağa koyuyorum ben yerken biraz olsun didikliyor başka türlü imkanı yok. Forumda bir bakın konu vardı yiyebilecegi meyve ve sebzelerle ilgili.
Valla hocam benim ufaklık daha 1.5 aylık falan dişi olduğu için ürkek biraz aynı zamanda. Şu aralar sadece maydonoz sapı yiyor verdiğimde.

• Beğen
Valla hocam benim ufaklık daha 1.5 aylık falan dişi olduğu için ürkek biraz aynı zamanda. Şu aralar sadece maydonoz sapı yiyor verdiğimde.
Hiç öyle düşünme erkek değil diye çekiniyor falan diye eski kuşum erkekti yüzüme bakmazdi şimdiki dişi evin reisi konumunda tepemizde dolanıyor hiç cekingenlik falan kalmıyor ilgi görünce

Valla hocam dün ilk defa kafesin içindeyken kendini sevdirdi hiç kaçmadan korkmadan mayışmış bide uykulu uykulu yavaş yavaş alışıyor ama yine de vitamin ve alacaklarını eksik etmeyeceğim :)

• Beğen
Geri