Karadeniz Pet

Tüy dökme sorunu

Tugayy

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşum 1 yaşında ve yaklaşık 1 1,5 aydır sürekli tüy döküyor kafasındaki kapsüller bir türlü patlamadı tüy ile birlikte beyaz kepek gibi birşeylerde döküyor sürekli yardımcı olursanız memnun olurum kakası yemesi içmesi normal

Ekli dosyalar

• 6D116C94-DD79-4B70-86BD-76484069E8C4.jpeg
    6D116C94-DD79-4B70-86BD-76484069E8C4.jpeg
    65.4 KB · Görüntüleme: 7
  • 185ED80B-BF25-449A-9D62-F612710BBF93.jpeg
    185ED80B-BF25-449A-9D62-F612710BBF93.jpeg
    84 KB · Görüntüleme: 7
Tüy döküyor fakat dökülen tüylerin yerine yenileri çıkıyor mu? Yani yeni tüy çıkmazsa o bölgede kellik olur onu kastediyorum. Bir ara benimki de sürekli tüy döküyordu ve çok fazla beyaz toz şeklinde kepeklenmeler vardı

Tüy döküyor fakat dökülen tüylerin yerine yenileri çıkıyor mu? Yani yeni tüy çıkmazsa o bölgede kellik olur onu kastediyorum. Bir ara benimki de sürekli tüy döküyordu ve çok fazla beyaz toz şeklinde kepeklenmeler vardı
Yeni tüyler çıkıyor fakat sürekli bu durum mevcut mavişim hep tüyde ve kepek gibi birşey döküp duruyor

Aynı durum benimkinde de var sırf bu yüzden veterinere götürdüm muayne etti önce bit var mı diye baktı bitte yapar çok şükür bit çıkmadı ama bit olduğunda dökülenlerin yerine yeni tüy çıkarmaz diye biliyorum veteriner bana 2 tane suya katılan sarı renkli ilaç gösterdi 1 tanesi bende zaten vardı ismi aminosol tam ölçek suyuna her gün 2 damla yarim ölçek suya 1 damla damlatiyordum yalnız suyunu her gün tazelemem gerekiyor çünkü ilaç 24 saatten sonra etkisini kaybediyormuş bu şekilde 3 hafta kullandım sonra düzeldi yalnız hala takip ediyorum bu arada arada banyo yaptırın hayvan rahatlasın kepek dediginiz şeyde beyaz toz gibi olan bir maddedir bu madde sayesinde kuşlar kendilerini temizler kanatlarını ve tüylerini düzeltir fakat tabiiki de herşeyin fazlası zarar olduğu gibi fazla kepeklenmede kuş için zararlı kuşunuza yem harici kıvırcık havuç vitaminleri doğal yollardan alacağı şeylerde verin ben arada kivircik veriyorum veterinerin tavsiyelerini uygulamaya çalışıyorum