Karadeniz Pet

Tüy dönemi ve kanat altında uyuma

omerpasa2147622

Yeni Üye
Merhabalar kuşum 4-5 aylik yerli bir erkek tüye girdi ve ergenliginin ilk adimlarini atiyor salincaginda sallaniyor konusuyor ama tuye girdiginden beri bize olan ilgisi azaldi ve geceleri uyurken kanat altinda uyuyor bir sikinti teskil eder mi bu tuyde diye tuyden cikana kadar biyoteknik in multivitaminini veriyorum diskisinda hafif sulanma var tuyde bunlar normalmidir

Ekli dosyalar

• IMG-20181025-WA0005.jpeg
    IMG-20181025-WA0005.jpeg
    989.2 KB · Görüntüleme: 32
Tüye giren kuşta karın ağrısı olur bu sebeple kuşun sağlıklı görünüşü biraz kırılır. O şekilde uyumasının sebebi bu. Multivitamin takviyesini abartmadan uygulayabilirsiniz. Elinizde varsa B vitamini daha isabetli olur. Az miktarda hafta da bir kere olmak üzere ayrı yemlikten yulaf verebilirsiniz. Ayrıca kuşa bu dönemde banyo verebilirsiniz. Banyoluğun içindeki suya 3-4 damla elma sirkesi damlatmanızda da fayda vardır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tüye giren kuşta karın ağrısı olur bu sebeple kuşun sağlıklı görünüşü biraz kırılır. O şekilde uyumasının sebebi bu. Multivitamin takviyesini abartmadan uygulayabilirsiniz. Elinizde varsa B vitamini daha isabetli olur. Az miktarda hafta da bir kere olmak üzere ayrı yemlikten yulaf verebilirsiniz. Ayrıca kuşa bu dönemde banyo verebilirsiniz. Banyoluğun içindeki suya 3-4 damla elma sirkesi damlatmanızda da fayda vardır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Biraz ürkek bir kuşum var yere kafesin dibine banyoluk koydum dün ama hic girmedi ve bugünde ucarken 2 tane kanadindan tuy dusurdu.B vitaminim yok ama multivitamini 3 gunde bir degistiriyorum.Bugun 4ncu gunu.Tuy doneminden cikana kadar ne kadar daha vitamin eklemeliyim suyuna tuyden cikana kadar koysam bir problem olur mu

Biraz ürkek bir kuşum var yere kafesin dibine banyoluk koydum dün ama hic girmedi ve bugünde ucarken 2 tane kanadindan tuy dusurdu.B vitaminim yok ama multivitamini 3 gunde bir degistiriyorum.Bugun 4ncu gunu.Tuy doneminden cikana kadar ne kadar daha vitamin eklemeliyim suyuna tuyden cikana kadar koysam bir problem olur mu
Haftada üç ya da dört kullanın sürekli vitamin değil de dönüşümlü şekilde ara ara normal su.

Geri