Karadeniz Pet

Tüy Hastalığı Var İki Kuşumda Cevaplarınızı Bekliyorum

Serkan ŞİMŞEK

Yeni Üye
4-5 Aylık iki kuşum böyle. French molt Hastalığı diyecem kanat ve kuyruk eksiği hiç olmadı. Gayet uçabiliyor hatta. Netten araştırdığımda hep kuyruk kanat eksikliği çekmişler. Kafeste dökülen tüy yok pek olanda sağlıklı tüy yani kanlı veya siyah değil. Yumurtalı güzel mamalar verdim biraz daha toparladılar ama düzelmedi tamamen. Resimleri de Ekliyorum tüy eksikleri sırt ve göğüs bölgesinde seyrek. Hiçbir halsizlik veya değişiklik yok hatta biri eş tutmaya çalışıyor. Kafesteki büyük kuşlara bile dikleniyor :)

Umarım yardımcı olan birileri çıkar

s3.jpg
s1.jpg
s2.jpg

Son düzenleme:
Eksik olan tüyleri göremedim. Anlattıklarınıza göre sıkıntı yok gibi.
3cü resimdeki kanat uçları siyah olan kuşum özellikle böyle aylardır. diklik bakarsanız eksik tüyler var kanatın başlağı sırt kısmında bide boyun altında

Hatta üstten çekim buyurum daha iyi anlatabilirim bu resimle

e1.jpg

Ekli dosyalar

• e1.jpg
    e1.jpg
    4.2 MB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Yulaf içi verebilirsiniz. Çok vermeyin yağlanma yapar.
Yeni resim paylaştım anne çok erken yuvadan döverek attı kendim besledim yani tünekte bile duramayacak haldeydi. Çok şükür çanlı tatlı birşey oldu :) ama biraz tüy sorunu var yulaf denedim belli aralıklarla az az veriyorum. Başka önerebileceğiniz şeyler varsa güzel olur birde bu hastalıktan mı kaynaklı French molt mu? Ona baktım çok daha kötü duruyordu. Kanatlar kuyruk yoktu görsellerde.

Yeni resim paylaştım anne çok erken yuvadan döverek attı kendim besledim yani tünekte bile duramayacak haldeydi. Çok şükür çanlı tatlı birşey oldu :) ama biraz tüy sorunu var yulaf denedim belli aralıklarla az az veriyorum. Başka önerebileceğiniz şeyler varsa güzel olur birde bu hastalıktan mı kaynaklı French molt mu? Ona baktım çok daha kötü duruyordu. Kanatlar kuyruk yoktu görsellerde.
Bahsettiğiniz şeylere dayanarak french molt olduğunu düşünmüyorum. Biber verebilirsiniz tüylere iyi geliyor. B vitamini içeriği yüksek muhabbet kuşlarının yiyebileceği meyve sebzelere bakabilirsiniz.

Bahsettiğiniz şeylere dayanarak french molt olduğunu düşünmüyorum. Biber verebilirsiniz tüylere iyi geliyor. B vitamini içeriği yüksek muhabbet kuşlarının yiyebileceği meyve sebzelere bakabilirsiniz.

Çok teşekkürler sabırlı bir şekilde her mesajıma cevap verdiniz. Ama işte hasta olunca üzülüyor insan çünkü tamamen bize muhtaç kalıyorlar. Bizde biraz telaş yapıyoruz :) Hemen dediklerinizi biraz araştırıp uygulayacağım.

Kusunuzda buyuk ihtimal anne yavru bakarken tuy dipkerine zarar vermis olabilir bu yuzden de cikmiyir olabilir yada parazi5 kaynakli dokuyir olabilir ense damlasi kullanin her ihtimale karsi ve b vitamini ve keratin destegi yapin

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Geri