Karadeniz Pet

tüy mü döküyor bit mi anlayamıyorum?acil yardım:(

gülsina

Yeni Üye
merhabalar.4 aylık bir muhabbet kuşum var.çok temiz bakıyorum.zaten sabahtan akşama kadar dışarda hep evimizde çok rahat yorulmuyorda.erkek cinsiyeti.sorum şu: çok kaşınıyor.yani çok hareketli aktif yani halsizliği de yok fakat oyun oynamadığı zaman dilimlerinde full kaşınıyor.gagasınıyla türlerini didik didik ediyor ve biyerlere sürtüyor kendini.her sabah kafesi açtığımda kakası sabit bir yerde toplanmış yani gece rahat uyuyor.bitten şüphelendim bende fakat beyaz dosya kağıdı seriyorum kafese ve günde 3 kez değiştiriyorum hiç yok siyah bişeyler.çok tüy döküyor ama tüy dönemi mi bit mi anlamadım.kuşumun fotolarını ve videosunu da atıyorum.ilk kuşum bu yardımcı olursanız çok çok sevinirim:)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-03-14 at 23.11.42 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-14 at 23.11.42 (1).jpeg
    124.1 KB · Görüntüleme: 47
  • WhatsApp Image 2021-03-14 at 23.11.42.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-14 at 23.11.42.jpeg
    66.1 KB · Görüntüleme: 47
Bitten şüphe ederseniz kafesin tabanına peçete koyun gece 2 gibi falan telefonun ışığı ile bakın tabana hareket eden bişey var mı diye kuş şuan da tüyde kaşınması normal b vitamini takviyesi yapın hafta da birde yulaf vere bilirsiniz az miktarda

Maşallah çok tatlı :) tabana kağıt havlu serip kontrolde etmişsiniz beyaz kağıttada görünürdü parazit olsa..Tüyden ötürü kaşınıyordur diye düşünüyorum isterseniz süredi B vitamini ile destekleyebilirsiniz.

Bitten şüphe ederseniz kafesin tabanına peçete koyun gece 2 gibi falan telefonun ışığı ile bakın tabana hareket eden bişey var mı diye kuş şuan da tüyde kaşınması normal b vitamini takviyesi yapın hafta da birde yulaf vere bilirsiniz az miktarda
çok teşekkür ediyorum.şuanda b vitamini takviyesi yapıyorum.ilk kuşum olduğu için tüyde mi değil mi anlayamadım ve endişelendim bit var mı diye.yani tüy döneminde kaşınması normal değil mi büyük bir problem yok:)bir de sirkeli su içiriyorum arada ve banyoluğuna sirke damlatıyorum doğru mudur

çok teşekkür ediyorum.şuanda b vitamini takviyesi yapıyorum.ilk kuşum olduğu için tüyde mi değil mi anlayamadım ve endişelendim bit var mı diye.yani tüy döneminde kaşınması normal değil mi büyük bir problem yok:)bir de sirkeli su içiriyorum arada ve banyoluğuna sirke damlatıyorum doğru mudur
Kaşınması normal..Sirke olarak elma sirkesi tercih edin ama çok sık kullanmayın suyuna katmasanızda olur.Banyoluğunada bir iki damla neden olmasn :)

Maşallah çok tatlı :) tabana kağıt havlu serip kontrolde etmişsiniz beyaz kağıttada görünürdü parazit olsa..Tüyden ötürü kaşınıyordur diye düşünüyorum isterseniz süredi B vitamini ile destekleyebilirsiniz.
çok teşekkür ediyorum.b vitamini veriyorum şuan fakat devam ediyor ve tüy döküyor.veteriner parazit ilacı verdi ama açıkcası bakmadı hayvancağıza bile.kafasına göre verdi yani.vrmek istemedim o yüzden.sirke veriyorum doru mudur acaba

çok teşekkür ediyorum.b vitamini veriyorum şuan fakat devam ediyor ve tüy döküyor.veteriner parazit ilacı verdi ama açıkcası bakmadı hayvancağıza bile.kafasına göre verdi yani.vrmek istemedim o yüzden.sirke veriyorum doru mudur acaba
Sirke vermeseniz olur kuş sadece tüyde maşallah çokta güzel🧿🧿

Kaliteli bir b vitamini kullanın haftada 1 1 tatlı kaşığı yulaf verin haftada 1 buğday cimlendirmesi verin
kaliteli vitamin öneriniz var mı acaba ben deep live betisol tüy dökümü vitemininden 100 ml ye 20 damla olcak şekilde kullanıyordum.bir de buğday çimlenmesini nerden bulabilirim, kuşlar için özel bir yulaf var mı yoksa bizim yediklerimiz de verilir mi?teşekkür ederim şimdiden ilk kuşum olduğu için pek bilmiyorum

kaliteli vitamin öneriniz var mı acaba ben deep live betisol tüy dökümü vitemininden 100 ml ye 20 damla olcak şekilde kullanıyordum.bir de buğday çimlenmesini nerden bulabilirim, kuşlar için özel bir yulaf var mı yoksa bizim yediklerimiz de verilir mi?teşekkür ederim şimdiden ilk kuşum olduğu için pek bilmiyorum
Vitamin olarak röhnfried gerwit veya nekton iyi markalar

yavru ya henüz bir zararı olmaz değil mi? bir de yaşına göre çok zayıf değil değil mi
Bi zararı olmaz kuşunuza mama yapmaya önem gösterin haftada 1 dereotu verin brokoli verin kuşunuz bence zayıf degil b vitaminine özen gösterin akşam damlatın 12 saat sonra temiz içme suyu koyun haftada 2 kere 1 temiz su 1 vitamin olarak verin

Bi zararı olmaz kuşunuza mama yapmaya önem gösterin haftada 1 dereotu verin brokoli verin kuşunuz bence zayıf degil b vitaminine özen gösterin akşam damlatın 12 saat sonra temiz içme suyu koyun haftada 2 kere 1 temiz su 1 vitamin olarak verin
Vitamin akşam verilmez sabah erken saatte verilmesi daha uygun olur ve 6-7 saati geçmemesi gerekir

Geri