Karadeniz Pet

Tüy sorunu

@ADRIAN hocam sormak istediğim bir şey var. kuşun kendini sevdirmemesi tüyden kaynaklanıyor olabilir mi? veya maalesef pet shop kuşu kafesten alırken bayağı sıkarak almıştı (bir de bana böyle boğazından tutacaksın diyordu 😑) hayvanın çığlık attığına şahit oldum. Bu tramva yapmış olabilir mi?
Travma sebebi ile olabilir zamanla ilgi ile düzelir diye düşünüyorum.

hocam merhabalar. düzenli olarak amin forte b vermeye devam ediyorum. sanırım tüylerini artık yolmuyor ama kendiliğinden dökülüyor. Silkelendiği zaman tüy düşürüyor. sol kanadı mahvoldu yarısı yok. ne yapabilirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-26-15-07-12-600_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-26-15-07-12-600_com.miui.gallery.jpg
    922.8 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_2021-05-26-15-07-19-964_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-26-15-07-19-964_com.miui.gallery.jpg
    798.3 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_2021-05-26-15-11-27-036_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-26-15-11-27-036_com.miui.gallery.jpg
    965.6 KB · Görüntüleme: 31
sürekli böyle duruyor. Hiç canlı değil. kuyruğu genelde aşağı bakıyor. bazen titrediğine şahit oluyorum. Bugün bayağı uyudu.

Ekli dosyalar

• IMG_20210526_190334.jpg
    IMG_20210526_190334.jpg
    955.9 KB · Görüntüleme: 29
yardım edebilecek biri yok mudur

sürekli böyle duruyor. Hiç canlı değil. kuyruğu genelde aşağı bakıyor. bazen titrediğine şahit oluyorum. Bugün bayağı uyudu.
French Molt değil lakin tüy sorunu mevcut, Aşağıya link bırakıyorum French Molt'un tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz;

French Molt değil lakin tüy sorunu mevcut, Aşağıya link bırakıyorum French Molt'un tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz;

hocam merhaba. götürdüğüm veteriner kuşumda dediğinizin aksine french molt olduğunu, ağrıdan tüylerini koparttığını söylüyor. tüylerinin tam uzamaması dışında bir sorunu yok aslında. vücudunda aşırı kel bir yeri vs de yok. bunu başka anlayabileceğim bir yol var mıdır? yavrularına geçer mi?

hocam merhaba. götürdüğüm veteriner kuşumda dediğinizin aksine french molt olduğunu, ağrıdan tüylerini koparttığını söylüyor. tüylerinin tam uzamaması dışında bir sorunu yok aslında. vücudunda aşırı kel bir yeri vs de yok. bunu başka anlayabileceğim bir yol var mıdır? yavrularına geçer mi?
Tüy yolma ile french moltun ilgisi yok, tüy yolma stres, besin eksikliği v.b durumlarda kuşun gösterdiği tepkidir. French molt ise kalıtsal bir hastalıktır.

Merhabalar kusunuzdaki sorun çözüldü mü acaba benim sultan papaganimda aynı durumda şuanda