Karadeniz Pet

Tüy ve toz için bulduğum çözüm

çok güzel olmuş çok iyi düşünmüşssünüz hocam emeğe saygı ama aklıma takılan bir soru yazın çok basık olmaz mı kuşlar için heryer kapalı sadece ön tarafı açık bende yapacam kısmet olursa biraz aydınlatabilirseniz sevinirim

Super fıkır bunları nıye sırduguma gelınce resımlerı caldım�� bende yarın olcu cıkarıp yaptırcam pekı sı toz tavanızıda cekıp koyarmısınız let ıcın aparat hakkında bılgı verırmısınız kapalı balkonum var bende oraya koymak ıstıyorum

toz tavası özel bir tava değil kafeste kullandığım plastik tavaların aynısı.sadece kafesin dışında yerde duruyor
led dimmer aparatı da bu:
LED DMMER uzaktan KUMANDALI 11 tu 15 TL Sanalpazar.com'da 17210487

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:52 -->-> Daha önceki mesaj 01:47 --

çok güzel olmuş çok iyi düşünmüşssünüz hocam emeğe saygı ama aklıma takılan bir soru yazın çok basık olmaz mı kuşlar için heryer kapalı sadece ön tarafı açık bende yapacam kısmet olursa biraz aydınlatabilirseniz sevinirim

box kafeslerin yapısı böyle maalesef üç tarafı kapalı ön tarafı açık.
bunun için bazı arkadaşlar tel kafes tercih ediyorlar.
ben ev ortamında beslediğim için görselliği tercih ederek box kafes yaptırdım.
sineklik portatif olduğundan yazın sıcaklarda ya tamamen çıkarıyorum ya da kapısını açık bırakıyorum

Güzel Bi Fikir Olmuş Maşallah :)

Super fıkır bunları nıye sırduguma gelınce resımlerı caldım�� bende yarın olcu cıkarıp yaptırcam pekı sı toz tavanızıda cekıp koyarmısınız let ıcın aparat hakkında bılgı verırmısınız kapalı balkonum var bende oraya koymak ıstıyorum

Toz tavasının resimleri de bu
ajQjqR.jpg

nk65XR.png

Sineklik süper fikir bnde yaptıracağm zmanı gelince..bu arada alt kafese ayrıca kaplama mı yaptınız ön kısmına öyle görünüyo sanki?birde Led kabloları için deldiğiniz yerleri merak ettim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sineklik süper fikir bnde yaptıracağm zmanı gelince..bu arada alt kafese ayrıca kaplama mı yaptınız ön kısmına öyle görünüyo sanki?birde Led kabloları için deldiğiniz yerleri merak ettim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Öntelin üzerinde kalın naylon var(yemek masaların üzerine serilen).Kuşlar şu an balkonda oldukları için.
Led kabloları sineklik kasasıyla kafesin arasından geçirdim, dışarıdan da kanal kablosunun içinden geçirdim.Dışarda delinmiş görünen şey kanal kablosu yani.

Çok havası olmaz mı

Elinize sağlık, ben buna benzer bir uygulamayı tel kafeste yapmıştım, dört bir yanını sineklikle çevirip üstünü açık bir almıştım havasız olmasın diye. Sizinki kesin çözüm olmuş çok ta estetik olmuş. Tele yapışan tüyler hava sirkülasyonu engelleyebilir. Haftada yada iki haftada bir çıkarıp bi su tutsaniz oda çözülür. Hayırlı olsun.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yapışan tüy ve tozları elektrikli süpürge ile temizliyorum.

Cevap: Tüy ve toz için bulduğum çözüm

Bende benzer sistem kurmustum tek gözlü kafesime ancak bir kış kullandıktan sonra kuşlar da solunumda zorlanma hissettim taban malzemesi kullanıyorum ve temizlikleeini ihmal etmiyordum sorun olarak kafesten çıkmayan toz ve tüyleri hayvanların tekrar solumasi olarak gördüm ve kafesi kullanmayı biraktim
Bu nedenle kuşları gözlem altında tutarsanız daha iyi olur
Ama kafes gerçekten çok güzel ve şık duruyor emeğine sağlık inşallah bir sorun olmaz

Geri