Karadeniz Pet

Tüye giren kuşa ne yapmaliyiz

GündüzKuş

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum tüye girdi Kalamar kemigini cok tuketmeye basladi aspur verip suyuna b vitamini karistiriyorum bunun disinda kafesten cikarmamam mi gerek bu surecte tavsiyeleriniz nelerdir

bu güzel bir haber kuşunuz adına çünkü sağlıklı kuşlar tüye girer sağlıklı kuşlar ürer ilk önce bunu söylemek isterim, yulaf alın önünde 1 çay kaşığını geçmeyecek şekilde 2 günde bir yulaf verebilirsiniz, buğday çimlendirip hafta da 2 kere vermenizi öneririm, birde b grubu vitaminlerini takviye yapmalısınız.

bu güzel bir haber kuşunuz adına çünkü sağlıklı kuşlar tüye girer sağlıklı kuşlar ürer ilk önce bunu söylemek isterim, yulaf alın önünde 1 çay kaşığını geçmeyecek şekilde 2 günde bir yulaf verebilirsiniz, buğday çimlendirip hafta da 2 kere vermenizi öneririm, birde b grubu vitaminlerini takviye yapmalısınız.
Peki tesekkur ederim

Benim çift kuşlarım da tüye girdiler. İkisi de 7 aylık. Ben kafes tülü kullanmadığım için odam full tüy oldu :) , yaklaşık 1 haftadır böyleler tahminen ne zaman biter bu tüy dönemi ? ikisi de tüye girdi.

Geri