Karadeniz Pet

Tüye mi girdi?

lasombra

Yeni Üye
Kuşumun dışkısı yeşile döndü, enerjisinde, yemesinde içmesinde bir değişiklik yok ama bu sıralar kafeste tüylerini görmeye başladım. Bugünde bu şekilde dışkılamaya başladı. Açık yeşil renge dönmüş. Sebze yemedi. Aspur ve dal darı ağırlıklı besleniyor. Vitaminleri haftalık düzenli alıyor. Suyu günlük değişiyor. Ceyranda kalmıyor.

Ekli dosyalar

• 78057948_584117265657406_1440878256982065152_n.jpg
    78057948_584117265657406_1440878256982065152_n.jpg
    135.2 KB · Görüntüleme: 26
  • 74524042_411891526432143_559926060221726720_n.jpg
    74524042_411891526432143_559926060221726720_n.jpg
    34.4 KB · Görüntüleme: 25
Veriyorum ama yeşile dönüp biraz ıslak yapmaya başladı. Normalde daha siyahımsıdır. Şimdi biraz daha açık yeşile dönmüş

Fotoğrafta birkaç tüy kapsülü gördüm, tüye giriyor olabilir.

Veriyorum ama yeşile dönüp biraz ıslak yapmaya başladı. Normalde daha siyahımsıdır. Şimdi biraz daha açık yeşile dönmüş
Kuşların dışkıları yedikleri yem,su,sebze,vb. gibi maddelere bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor tamamen sulu veya ürat (dışkının ortasındaki beyaz madde) çok dağınık yada farklı bir biçimde gelirse şüphelenebilirsiniz. Kuşlar hasta olduklarında gözle görülür bir enerji düşmesi oluyor zaten. Enerji düşmesi yoksa %95 sağlıklıdır.

Fotoğrafta birkaç tüy kapsülü gördüm, tüye giriyor olabilir.

Evet bu sıralar kafeste tüy görme sayısı arttı kafasının üstünde bir kaç çıkıntı gördüm bende. Yeşil yapmaya bugün başladı. Ama enerjisinden bir kaybı yok maşallah.

Bu şekilde leke bırakması normal mi?
Tüydeyse sirkeli suyla banyo yaptırır veya üstüne sıkarsanız rahatlatır onu biraz, üşütmesin ama havalar dengesiz. Vitamin verin dinlensin olur ara sıra tüy dökümü.

Bu şekilde leke bırakması normal mi?
Tüydeyse sirkeli suyla banyo yaptırır veya üstüne sıkarsanız rahatlatır onu biraz, üşütmesin ama havalar dengesiz. Vitamin verin dinlensin olur ara sıra tüy dökümü.
Ekleme yapayım sirke elma sirkesi olmalı üzüm ya da diğerleri değil. :) Banyo suyuna sadece iki damla. Fazlası zarar.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Tüye giren kuşu salsak yine sorun olur mu? B vitamini takviyesi damlatsam suyuna başka yapmam gerekenler neler

Tüye giren kuşu salsak yine sorun olur mu? B vitamini takviyesi damlatsam suyuna başka yapmam gerekenler neler
Uçması hiçbir sorun yaratmaz. Psikolojik açıdan da oldukça faydalı zaten. Tze meyve sebze verin günlük. Az miktarda yulaf içi de verebilirsiniz.

• Beğen
Elma sirkesi kullanın bence. Beyaz sirke ile ilgili bilgim yok.
Ben kuş bakmaya yeni başlamıştım havalar sıcakken kuş iyi ce temiz olsun diye baya bir üzüm sirkesi suya döküp onun içinde onu yıkadm:( bilemedim :( sonra kuşta kalıcı bir hapşırma tıksırma gibi bir problem oluştu :( vicdan azabı çekiyorum ama bilemedim ve hiç geçmiyor :( çok üzülüyorum

• Sad
Ben kuş bakmaya yeni başlamıştım havalar sıcakken kuş iyi ce temiz olsun diye baya bir üzüm sirkesi suya döküp onun içinde onu yıkadm:( bilemedim :( sonra kuşta kalıcı bir hapşırma tıksırma gibi bir problem oluştu :( vicdan azabı çekiyorum ama bilemedim ve hiç geçmiyor :( çok üzülüyorum
Üzüm sirkesi yanlış olmuş. Keşke buna dair araştırma yapsaydınız. Yabancı kaynaklarda da elma sirkesi yazar. Her yerde. Olan olmuş bundan sonra yapmayın. Kuş kendi yıkansın siz yıkamayın ve asla kurutmayın. Cereyana maruz bırakmayın.

Geri