Karadeniz Pet

Tırnak bakımı

Yukisama

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar kuşumun tırnakları baya uzadı ama kesmeye korkuyorum güvenini yeni kazanmışken kaybederim canını yakarım diye kesmek dışında başka hangi yöntemleri uygulayabilirim yardımcı olabilir misiniz

Arkadaşlar merhabalar kuşumun tırnakları baya uzadı ama kesmeye korkuyorum güvenini yeni kazanmışken kaybederim canını yakarım diye kesmek dışında başka hangi yöntemleri uygulayabilirim yardımcı olabilir misiniz
tünekler tahtamı

Ekli dosyalar

• IMG_20210131_202653.jpg
    IMG_20210131_202653.jpg
    605.5 KB · Görüntüleme: 21
Haydarında hemen hemen böyle ben henüz kesmeye niyetlenmedim hem tünekleri tahta(dut dallarından)hem oyun alanı var kendisi de uğraşıyor törpüleniyor sanırım.Sizde acele etmeyin forumda çok kişi keseyim derken kanatıyorlar tabiki istemeyerek..Allah korusun hiç birisinin canı yanmasın inş.

Tırnakları uzamış baya. Bilgili biri tarafından kesilmesi iyi olur. Tüle vb. cisimlere takılıyordur büyük ihtimalle değil mi?
Eveet sürekli takılıyor elimize gelince de çiziyor heryerimizi gerçi o problem değil ama takıldığı zaman Allah korusun görmesem birşey olacak diye korkuyorum kesmek dışında bir çaresi yok mu ya gerçekten çok tedirgin oluyorum 😅

Eveet sürekli takılıyor elimize gelince de çiziyor heryerimizi gerçi o problem değil ama takıldığı zaman Allah korusun görmesem birşey olacak diye korkuyorum kesmek dışında bir çaresi yok mu ya gerçekten çok tedirgin oluyorum 😅
Vallahi yok. Veterinerlerde yaptırabilirsiniz. Kedi ve köpeklerin tırnak kesiminde de ciddi hassasiyet gerektirdiğinden çoğu veteriner uygun fiyata keser. Ama kuşların tırnaklarını kestikten sonra normale oranla daha çok uzamaya başlar unutmayın.

Geri