Karadeniz Pet

Tırnak Kesimi

esin.

Meraklı Üye
Yeniden merhaba herkese. Sultan Papağanım sıvı dışkılıyor diye birçok konu açmıştım. Yardımlarınız için çok teşekkürler. Dün ve bugün sadece elma takmıştım kafese ve ilk başta elime dışkıladı çok sıvıydı ondan sonra uzun zaman yapmadı az önce baktım çok iyidi sıvısı hiç yoktu, katı ve normalleşti. Şükür ki iyi oldu umarım böyle devam eder. Bir sorum olacaktı. Kuşumu kendime alıştırdım ve sürekli elime gelmek istiyor aldığımdada tırnakları çok acıtıyor, bayağı uzamışlar. Şuan elimde çok sayıda çizikler var sonradan yara haline geliyor. Acaba ucundan kessem zarar verirmi zorlamakta istemiyorum. Fikrinizi yazarsanız sevinirim. Bu arada yılbaşı çok yaklaştı, benim kuşlarda ürkek olduğu için her sese incecik kalıyorlar. Fişek seslerine bayağı korkacaklar. Ne yapabilirim, sessiz bir yere koymak daha mı iyi olur? Küçük kafes alıp yanıma alsam daha güvende olurlar gibi?

Bence kesmeyin ya da işi bilene veterinere gidin kestirin. Yanlış tırnak kesimi kan kaybına sebep olabilir.

Bence kesmeyin ya da işi bilene veterinere gidin kestirin. Yanlış tırnak kesimi kan kaybına sebep olabilir.
Peki, çok önemli birşey değil şimdilik ama kolda gezerken çok acıtıyor. Kafeste tırmanırken tutunamaz diye tereddüt ediyorum.

Kesmeyin, keserseniz sürekli uzarmış.