Karadeniz Pet

Tırnak kesimi

Bdnl2

Yeni Üye
Merhabalar. Tırnaklar fazla mı uzun? Kesmek gerekiyorsa nasıl kesilebilir can acıtmadan? Bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

IMG_20210413_220922.jpg
IMG_20210413_221005.jpg

Benimde merak ettiğim bir konu. Tırnakları iğne ucu gibi oldu. Omuzuma, bacağıma konunca tırnakları hafiften batmaya başladı.

Onu beceremedim işte. Tırnağı uçtan alırken hafiften etini kestim.

Bence kesmeyin tahta tünek kullanın onlar zaten kendisi törpülüyor ben 2,5 senedir hiç kesmedim.Kesmek çok usta işi en ufak fazladan kesim kanın durmamasına sebebiyet verebilir..

Bence kesmeyin tahta tünek kullanın onlar zaten kendisi törpülüyor ben 2,5 senedir hiç kesmedim.Kesmek çok usta işi en ufak fazladan kesim kanın durmamasına sebebiyet verebilir..
Arkadaşıma katılıyorum ben kuşumun tırnağını veterinere kestirmiştim hem bizim kullandığımız tırnak makasından farklı bir makas onların tırnaklarına göre.

Tahta tüneği var. Yarın pet shop ile konuşur, başka bir çeşidi varsa alacağım artık.

Dediğim gibi ben tahta tünek kullanıyorum dış yaşam alanındada dut dallarından oyun alanı var o yüzden kesme gereksinimi duymadım hiç.
Tahta tüneği var. Yarın pet shop ile konuşur, başka bir çeşidi varsa alacağım artık.