Karadeniz Pet

Tırnak kesme sorunsalı

Prensesin annesi

Yeni Üye
Arkadaşlar benim kuşların tırnaklarını kesmeyle ilgili bir problemim var. Oğluşumun tırnaklarını kesmek istemiyorum. Yani doğada yaşayan kuşların tırnaklarını birileri kesmiyor sonuçta. İnternette gördüm zımparalı tünek. Zarar verir mi diye de endişe duyuyorum. Kullanan varsa ya da bu konu hakkında bilgi sahibi olan biri varsa bana yardım edebilir mi?

Arkadaşlar benim kuşların tırnaklarını kesmeyle ilgili bir problemim var. Oğluşumun tırnaklarını kesmek istemiyorum. Yani doğada yaşayan kuşların tırnaklarını birileri kesmiyor sonuçta. İnternette gördüm zımparalı tünek. Zarar verir mi diye de endişe duyuyorum. Kullanan varsa ya da bu konu hakkında bilgi sahibi olan biri varsa bana yardım edebilir mi?
Sizde haklisiniz ama malesef doğada değiller zaten doğada olduklarında kendileri bu sorunu kendiliginden hallediyorlar ve kuşlarımıza kafeste baktığımızdan dolayı bakimlarini yapmak zorundayız .eğer tırnağı çok uzamış sa veteriner veya tırnak kesmeyi bilen bir petshoptan kestirebilirsiniz

Benim kuşun tırnağı koyu.Ve kesinlikle bu sorumluluğu üstüme alamıyorum.Ve kesmiyorum.Petshopta yok.Kendisi yeteri kadar kısaltmaya çalışıyor yaklaşık 4-5 hafta önce bir tırnağını kestiğini gördüm.Yapacak bir şey yok.Ama siz zımparalı tüneği kullanmayın zararlı diye biliyorum.

Benim kuşun tırnağı koyu.Ve kesinlikle bu sorumluluğu üstüme alamıyorum.Ve kesmiyorum.Petshopta yok.Kendisi yeteri kadar kısaltmaya çalışıyor yaklaşık 4-5 hafta önce bir tırnağını kestiğini gördüm.Yapacak bir şey yok.Ama siz zımparalı tüneği kullanmayın zararlı diye biliyorum.
Evet kuşlar kendi tırnaklarını yoğutur benim dediğim çok uzamışsa ve kontolsüz bir tırnak için geçerli çünkü eğer çok uzamışsa tırnağı kafeste gezerken kopabilir ve bu kuşunuzun canını çok daha fazla canını acıtır ve kanatır ama eğer çok uzun değilse kesmenize gerek yok, tırnak kesimini veteriner de yapar çevrenizde veteriner varsa orda yaptırın. ama fotoğraf atarsanız size daha detaylı bilgi verebilirim :)

Evet kuşlar kendi tırnaklarını yoğutur benim dediğim çok uzamışsa ve kontolsüz bir tırnak için geçerli çünkü eğer çok uzamışsa tırnağı kafeste gezerken kopabilir ve bu kuşunuzun canını çok daha fazla canını acıtır ve kanatır ama eğer çok uzun değilse kesmenize gerek yok, tırnak kesimini veteriner de yapar çevrenizde veteriner varsa orda yaptırın. ama fotoğraf atarsanız size daha detaylı bilgi verebilirim :)
Zımparalı tünek kuşlarda mantar ve yara yapabilir birde bununla uğraşırsınız . :)

Bir keresinde tırnağını keserken kanatmıştım önceki kuşumda, saatlerce ağlamıştım kanı durmayacak diye. Buda yavru daha 2 aylık, korkuyorum. Oda korkuyor. Uzun olunca da dediğiniz gibi kırılır diye endişe ediyorum. Bide kesince törpüsüz kalıyorlar, oda takılıyor bir yerlere. Ama mantar olmasını da istemem. Umarım sağlıkla buyür yavrucağım. İş başa düştü yüne, ucundan alayım en azından

Hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için. Keşke ışıklı tırnak makası icat edilse. En azından kılcalı daha kolay görürdük.

arkadaşlar kuşumun tırnakları bu şekilde anlayan biri kesilmesi gerekir mi kendimiz kesebilir miyiz yardımcı olabilir mi acaba ?