Karadeniz Pet

Tahminen ne zaman yumurtlar?

BuSerkan

Yeni Üye
Merhaba herkese, çift kuşum yaklaşık 2 haftadır gün aşırı 3-4 kere çiftleşiyorlar. Dişi kuşumun kuyruğunun altı aşırı derecede şişti. Yumurta var diye mi öyle oldu yoksa yumurta mı sıkıştı diye korkuyorum. Fotoğrafta uykulu olduğu bir zaman da çektim ondan dolabı biraz kabarık ama yine de aşırı kilo aldı bu süre zarfında. Verilen cevaplar için şimdiden teşekkür ederim 😊🤗

Merhaba herkese, çift kuşum yaklaşık 2 haftadır gün aşırı 3-4 kere çiftleşiyorlar. Dişi kuşumun kuyruğunun altı aşırı derecede şişti. Yumurta var diye mi öyle oldu yoksa yumurta mı sıkıştı diye korkuyorum. Fotoğrafta uykulu olduğu bir zaman da çektim ondan dolabı biraz kabarık ama yine de aşırı kilo aldı bu süre zarfında. Verilen cevaplar için şimdiden teşekkür ederim 😊🤗

Telefondan dolayı sanırım bir türlü resim eklemeyedim 🥺

o7s38m5.jpg
[/url]

Kafesin altına oturuyorsa yapmak üzere olabilir, bazen ayaktaykende yapabiliyorlar, bence her an yapabilir.

Dişi kuşunuz dışkısını yapabiliyor Tunekte duruyor yemini suyunu içiyor ve hareketliyse yumurta sıkışması söz konusu değildir. Dediklerinize ek olarak dişi kuşun kuyruğunda ileri geri atma varsa yumurtlamasi yakındır 1-2 güne gelir.

Herkese merhaba, yaklaşık bir saat önce yuvalığı kontrol ettiğimde yumurtayı gördüğüm sevincini sizlerle paylaşmak istedim. İlginiz için teşekkürler 🥳🥳🥳

Hayırlı olsun, genel olarak 48 saat arayla yapar yumurtaları. Ayrıca yumurtaların üstüne küçük şekilde numaralandirip dişi kuluçkaya başladıktan 6 gün sonra flaş yardımı ile kontrol edebilirsiniz boş varsa alırsınız altından.

Herkese merhaba, yaklaşık bir saat önce yuvalığı kontrol ettiğimde yumurtayı gördüğüm sevincini sizlerle paylaşmak istedim. İlginiz için teşekkürler 🥳🥳🥳
Benimki de dün ilk yumurtasının yaptı beraber takip edelim bakalım süreci ☺️

Hayırlı olsun 🥳 numaralandırma için kullanacağım kalem ne olmalı?

Geri