Karadeniz Pet

taşıma kafesini ne için kullanıyorsunuz

ozgurs

Meraklı Üye
İnternete görüp beğendiğim bir taşıma kafesini almayı düşünüyorum

bunda kuşu arabada taşımak klima v.s. çarpmasını önlenmesi açısından güvenli midir?

önerir misiniz?
2629dbb1df16954fef17f75f2b9da0ea.jpg

mobil cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben S.T.A. Soluzioni NZ84 kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim, ilk başta ben de fotoğraftaki ürünü alacaktım ama malzeme kalitesinin kötü olduğu düşündüğümden dolayı vazgeçtim. Önerdiğim ürünün fiyatı görseldekine göre biraz fazla ama alırsanız pişman olmazsınız.

hayvanı bununla arabada taşıyor musunuz
klimadan falan koruyor sanırım?
ne amaçla taşıyorsunuz kuşu?

hayvanı bununla arabada taşıyor musunuz
klimadan falan koruyor sanırım?
ne amaçla taşıyorsunuz kuşu?

Uzak bir yere gittiğimde kuşlarımı yanımda götürmem gerektiğinde taşıyorum. Etrafı kapalı, sadece hava alacak delikleri mevcut. Şimdiye kadar 2 kez kullandım ürünü ama yine de işi şansa bırakmadım klimanın doğrudan karşısına koymadım, bir sorun olmadı. 1-2 saat taşımaktan bir sorun olmaz fakat uzun süreleri yolculuklar için uygun olmadığını düşünüyorum, uzun saatler boyunca kuşun küçük bir kafes içerisinde bulunması doğru değil. 2 adet küçük suluk var, birine yem diğerine de su dolduruluyor, içerisinde 2 adet de tünek geldi (biri yedek).

Ürünün kendi sitesinden daha ayrıntılı görsellerine ulaşabilirsiniz.

Daha sonra bu ürünün ikili olanın da olduğunu gördüm ama ben çoktan ayrı ayrı 2 tane almıştım. İsterseniz onu da satın alabilirsiniz, fiyatı ve tasarımı farklı bana tekli olan daha iyiymiş gibi geldi.

bilgi için teşekkürler.
ben fiyatı uygun olanı sipariş verdim. memnun kalacağımı düşünüyorum.
en kötü ihtimalle, ürün kuşu kutuya koyup taşımaktan daha sağlıklı olacağı kesin.

bilgi için teşekkürler.
ben fiyatı uygun olanı sipariş verdim. memnun kalacağımı düşünüyorum.
en kötü ihtimalle, ürün kuşu kutuya koyup taşımaktan daha sağlıklı olacağı kesin.

Rica ederim, tabi kutuda taşımaktan iyidir. Hayırlı olsun ama o ürünün plastiği bana kötü gibi geldi umarım pişman olmazsınız.

En ilkel benmişim :) Kafesini streçle sarıp taşıyorum ve ne klima ne cam açtırıyorum :) O mutlu ben mutluu

En ilkel benmişim :) Kafesini streçle sarıp taşıyorum ve ne klima ne cam açtırıyorum :) O mutlu ben mutluu

Uzun yolculuklarda, bu tür küçük kafeslerin kullanılması doğru değil. Böyle durumlarda ben de kafesin etrafını streçle kaplıyorum :)

Uzun yolculuklarda, bu tür küçük kafeslerin kullanılması doğru değil. Böyle durumlarda ben de kafesin etrafını streçle kaplıyorum :)
peki büyük kafeste taşırken, tünekte uyurken araç çukura girerse ve hayvan kafesin dibine çarparsa sıkıntı olmaz mı :)

peki büyük kafeste taşırken, tünekte uyurken araç çukura girerse ve hayvan kafesin dibine çarparsa sıkıntı olmaz mı :)

Ben önce aşağıya 1 tane tünek takıyorum (düşmemeleri için), sonra sulukları aşağıya takıyorum (çalkalanıp üzerlerine dökülmesin diye), en son da kafesi altına destek koyarak eğimsiz bir biçimde sabitliyorum, ortada bir problem kalmıyor :)

aynen iyi, sağlam olur, hayvan güvende olur zaman.
bizim kuş aşağı inmeye korkuyor diye yemlikleri yukarı koyduk.. iyicene alıştı aşağıya inmemeye.

aynen iyi, sağlam olur, hayvan güvende olur zaman.
bizim kuş aşağı inmeye korkuyor diye yemlikleri yukarı koyduk.. iyicene alıştı aşağıya inmemeye.

Yolculuk esnasında yukarıda durması tehlikeli olabilir, aşağıya alıştırmaya çalışın. Kafes altına tül takabilirsiniz, aşağıdan dışarıyı göremeyeceği için korkusu geçer, bu basit ama etkili bir yöntemdir :)

Benim buna kuşu katmam ölüm demektir

Rica ederim, tabi kutuda taşımaktan iyidir. Hayırlı olsun ama o ürünün plastiği bana kötü gibi geldi umarım pişman olmazsınız.
2gr nin plastik kalitesi, tasarımı iyi ancak kuşa ufak geldi (kuyruğu dışarıda kaldı ilk başta, sonra düzeltti çapraz durup)
bunu daha geniş ve büyük olan NZ84 ile değiştirdim memnun oldum.
a7a0d621f65b37a2ff5b89513e9e183a.jpg
e8956511f7f4cc40dbfe287e79c0178c.jpg
0c7719184c367a498a35da5ae66c6800.jpg

2gr nin plastik kalitesi, tasarımı iyi ancak kuşa ufak geldi (kuyruğu dışarıda kaldı ilk başta, sonra düzeltti çapraz durup)
bunu daha geniş ve büyük olan NZ84 ile değiştirdim memnun oldum.
a7a0d621f65b37a2ff5b89513e9e183a.jpg
e8956511f7f4cc40dbfe287e79c0178c.jpg
0c7719184c367a498a35da5ae66c6800.jpg

NZ84 gerçekten kaliteli bir kafes, tasarlanırken epey bir özen gösterilmiş. Tekrardan hayırlı olsun :)

Geri