Karadeniz Pet

Tasma önerisi

Arda12

Yeni Üye
Merhaba forumda yeniyim arkadaşlar isteğim ayaktan bağlanan ip bir muhabbet kuşu tasmamsı olması ama ayaktan bağlanmasını şstiyorum bildiğim kadarıyla diğerleri kuşlar için tehlike oluşturabiliyormuş onların adı da herness ti sanırım

Ayakları ve iskelet yapısı bu kadar narin olan bir canlı için tasma türevi nesneler işkenceden farksızdır. Ayaklarına bağladığınız tasma ile ani bir uçuş gerçekleştirmeye çalışan muhabbet kuşunun ayak kemikleri kırılabilir yerinden çıkabilir girmeyin böyle işlere...
Uzun almayı düşünüyorum 6m falan en az

Ben kuşlarda tasma kullanılmasını doğru bulmuyorum. Çünkü kuşları illa bir yerlere kaçmak isteyecek ve tasma onu sıkıca tutacak bu da kuşa zarar verebilir. Gezdirecekseniz de tasmayı sık sık kullanmayım ve hava soğukken asla çıkarmayın. sadece yaz sıcağında çıkarabilirsiniz

Ben kuşlarda tasma kullanılmasını doğru bulmuyorum. Çünkü kuşları illa bir yerlere kaçmak isteyecek ve tasma onu sıkıca tutacak bu da kuşa zarar verebilir. Gezdirecekseniz de tasmayı sık sık kullanmayım ve hava soğukken asla çıkarmayın. sadece yaz sıcağında çıkarabilirsinizzaten sadece yazın çıkaracağım birde evin kış bahçesine kışın çıkarmak sorun olur mu kış bahçesi kapalı bu arada

evet ben bir kuş almıştım mevsim ilkbahardı ve ben soğuğa karşı hassas olduklarını bilmiyordum. Camı açık tutuyordum. 4 gün sonra öteki tarafa doğru gitti.

Peki şimdi ben sadece yazın çıkaracağım da ayaktan uzun bir tasma arıyorum nerede bulurum

60x40x35 ölçüleri kafes
N