Karadeniz Pet

Tatile gideceğiz ne yapmalıyım

LİMON<3EGE

Meraklı Üye
Arkadaşlar Haziran ortası gibi tatile gideceğiz ve Limonu da götürmek istiyorum. Seyehat konusunda gerekli bilgiye sahibim fakat bunun dışında sorularım var başlıyorum.

1- Malatya'da yaşıyorum ve gideceğimiz yer Alanya. Malatya kuru bir havaya sahip Alanya ise nemli. Klima illaki çalışacak kuşu üst taraf veya alt taraf açık kalacak şekilde streçle sarıp klimalı odaya mi almalıyım yoksa sarmadan nemli ve sıcak olan klimasız odaya mı?

2- Alanya tatilimizden sonra 3 ile daha gideceğiz bu ortam değişikliği onu etkiler mi?

Her iki soruyu da cevaplarsanız çok mutlu olacagim özellikle 2. Soru çok kafama takılıyor. Önerileriniz nelerdir? Teşekkür ederim😊

nemli ve sıcak ortamda kalmasın.klima açık olsa bile ortam dondurucu soğuk olmayacaktır oda sıcaklığı 22 24 derece civarı oldukça sıkıntı yaşamazsınız.

ortam değişikliği kuştan kuşa değişse de genelde etkiler.ortam değişikliği olduğu müddetçe ilginizi eksik etmeyin kuş daha kolay adapte olur yeni ortamına

Bende seyehata götürdüğümde streç filmle normal oturma yerine koymuştum klima 20 derecenin altına düşmezse problem olmaz tabi kusunuza uyuma fırsatı verin art arda 3 şehri 1 gün içinde gezerseniz kuşunuz yorulur hasta olabilir kuşunuzun dinlenme ihtiyacını karşılayarak gezerseniz bir problem çıkmaz kuşunuzun sizi orda olduğunuzu bilmesi için ona seslendim arada sırada.

Geri