Karadeniz Pet

Tatile gidiyorum, kafes hazırlığı test

ibrahim_var

Yeni Üye
3C9BF1F0-48AF-4015-AB64-244679FFD9FA.jpeg
FFD92DE6-A079-4E61-8094-EE0BCCC67AF6.jpeg
Merhaba arkadaşlar, 5 gün sonra , yaklaşık 20 günlük bir tatil planım var, kuşlarım ben yokken aç susuz kalmasın diye böyle bi şey yaptım. Tatildeyken istediğim an kameradan canlı izleyebileceğim bi aksilik durumunda uzaktan müdahale şansımda var komşumuz sayesinde.
Sizce nasıl olmuş gitmeden kafesi temizleyip yemi ve suluğu fulleyeceğim. Hazır mama var. Bendeki mama üç ölçek mama ya bir ölçek su ile hazırlanıyordu. Sulandırmadan mamalığa boca etsem ne olur?
Eksiklerim varmı sizce?
Teşekkürler.

Bu arada ben su için heron çeşmesi yapıyorum. Vaktiniz varsa deneyebilirsiniz

Elinize sağlık, ben de çok beğendim:) Komşunuz arada kafesi temizlemeye gelebilirse çok iyi olur 20 günde kafes epey kirlenir.

Kafesiniz çok güzelmiş. Nereden, ne kadara aldınız?

Kafesiniz çok güzelmiş. Nereden, ne kadara aldınız?
Hagen vision kafesin markası bana hediye geldi s01 modeli bu en küçük modeli bu
aynı kafesin medium ve large modelleri de var imkan dahilinde tavsiyem bu kadar para verecekseniz en büyüğünü almanız olacaktır banyolusunu yuvalığını hatta akıllı yemliğini kafesin içine koyabilirsiniz

Güzel olmuş elinize sağlık tatilden gelincede durumu bizimle paylaşırsanız doğru bir uygulama mı diye bizde deneme şansı bulabiliriz. ayrıca çıkarmışsınız sanırım akıllı yemliğin kabuk haznesi takılı değil çabuk dolar takılı olmaması daha iyi yemlik dışarıda olsa büyük bir altlık yapın diyecektim. Umarım hiçbir sıkıntı olmadan atlatırsınız bu süreci :)

Güzel olmuş elinize sağlık tatilden gelincede durumu bizimle paylaşırsanız doğru bir uygulama mı diye bizde deneme şansı bulabiliriz. ayrıca çıkarmışsınız sanırım akıllı yemliğin kabuk haznesi takılı değil çabuk dolar takılı olmaması daha iyi yemlik dışarıda olsa büyük bir altlık yapın diyecektim. Umarım hiçbir sıkıntı olmadan atlatırsınız bu süreci :)
Kafesin tabanı ile ızgarasının arası fazla bende akıllı yemliğin alt haznesini dolmasın diye buna güvenerek çıkarttım. Niyetim, gitmeden önce kafesi tekrardan temizleyip tabanını kafes kumu ile hazırlamak, Bu sayede de kuşların dışkısının parazit yapmasını da engellemek, ayrıca ıp kamera sayesinde kafesin yanına koyacağım termometre ile ısı durumunu yem ve su durumunu kafesin durumu ve kuşların hal ve hareketlerini istediğim an canlı olarak gözlemleyebileceğim
teoride böyle bakalım üç gün deneme süresinden sonra pratikte nasıl olacak
Gitmeden önce ve tatilden gelince resim çekip buraya atabilirim
inşallah sevgili arkadaşlarınızın başına bi şey gelmez

Bizimkide bu kafesten diğer kafeslere göre biraz pahalı 200 Tl filan olması lazımdı.

Geri