Karadeniz Pet

Tavsiyeleriniz benim için önemli

kayamurat05

Yeni Üye
Merhaba dostlar , dostlar diyorum umarım yanlış anlaşılma olmaz çok samimi ve dayanışma içinde olduğunuz için öyle seslendim. Sizlerin fikirleri sayesinde ben de bir çok konuda sizlerden çok şeyler öğrendim. neyse giriş bölümünü uzatmadan sizlere bahsetmek istediğim konu,
yaklaşık 10 ay önce iki muhabbet kuşu sahiplendim . Bu kadar süre geçmesine rağmen bir türlü alıştıramadım yani hala çok yabaniler ve korkuyorlar. Biliyorum aslında kendileri istemedikleri sürece böyle olacak, ha aklınıza olumsuz bir şey gelmesin çok sevgi ve iyilikle yaklaşıyorum. İyi ve lezzetli yemler vitaminler alamaya çalışıyorum. altlarını ve sularını sık sık değiştiriyorum. Buna rağmen sadece kafesin içindeyken elime konup yem yiyorlar, günün 7-8 saati kafesleri açık olmasına rağmen ya perde de yada kafesin üzerinde takılıyorlar. üstelik sabah erken saatte başlayan bağrışmaları saatlerce sürüyor. sürekli kavga gibi bağrışarak ötüyorlar . Seslerinden zaman zaman rahatsız olup istemesem de üstlerini kapatmak zorunda kalıyorum. Hatta odanın birini onlara tahsis ettim :). aslında bir bakıma üzülüyorum da. Neyse size anlatmak farklı yapmam gereken yöntemler için tavsiyelerinize ihtiyacım var. Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın

Başlık bana kalmış [emoji3526]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çift beslenen muhabbet kuşlarının eğitimleri tek beslenen kuşlara göre daha zor olacaktır bu süreçte kuşlar birbirleri ile ilgilendikleri için sizlerle daha az ilgileneceklerdir. Forumda Muhabbet kuşu Evcilleştirme ve Eğitim başlığı bulunmakta sizler için aşağıya link bırakacağım. Yavruluk döneminde eğitilmeyen kuşların sonradan eğitimesi biraz uzun sürer lakin doğru davranışlar ve eğitimler ile evcilleştirilebilir ve eğitilebilirler.

Geri