Karadeniz Pet

Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. İçeri lütfen...

Samil

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba, kuşlarında ayırma yöntemi uyguluyorum 1 aydır, 2 hafta ayırıyorum sonra birleştiriyorum, dişi muhabbet kuşu ayak atıyor erkeğe ama erkek ürkek davranıyor. Arada bi öpüşüyorlar. Aradan 3-4 gün geçiyor çok sert kavgalar başlıyor. 1 gün aralıklarla yumurta maması veriyorum, yemlerine nijer tohumu katıyorum. Şuan kavga etselerde ayırmıyorum daha. Ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkürler şimdiden.

Ustalar?

Kafesleri yüksek yerdemi

Kafa hizasına kadar yüksek yere asın Şamil bey ve yerinden oynatmayın

Sabır ben 7 ay bekledim yuvada 4 yavru var mama ve havuç havucu çok verin kafese ASIN faydası olur

Sabır ben 7 ay bekledim yuvada 4 yavru var mama ve havuç havucu çok verin kafese ASIN faydası olur
Peki havucu tam olarak yuvaya koysam yiyebilirler mi? Ve kaç gün içerde kalması kazım avucun çürümez mi?

Peki havucu tam olarak yuvaya koysam yiyebilirler mi? Ve kaç gün içerde kalması kazım avucun çürümez mi?
benimkiler 1saatte bir şey bırakmıyor (1çift) kemiriyorlar kafese as

IMG_2666.JPG
Kafa hizasına kadar yüksek yere asın Şamil bey ve yerinden oynatmayın
Cengiz bey, dişi kuş çok kur yapıyor, eş olmaya çalışıyor, öpmeye, kaşımaya çakışıyor erkeği tam o sırada erkek bi gaga atıyor bütün romantizm bozuluyor. Ne yapmam lazım. Kaç defa ayırma yöntemi denedim dişide işe yaradı ama erkek hala tırsak. Ne yapayım daha bilmiyorum. Neredeyse 2 haftadır hergün yumurta maması nijer tohumu veriyorum hala siftah yok.

Ya sabırla bekliyeceksin yada kızışmış eşe hazır bir erkek deneyeceksin :) bol şanslar

[emoji625]Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi.[emoji419]

Ya sabırla bekliyeceksin yada kızışmış eşe hazır bir erkek deneyeceksin :) bol şanslar

[emoji625]Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi.[emoji419]
PEKİ erkek neden kızışmıyor

Ekli dosyayı görüntüle 7804
Cengiz bey, dişi kuş çok kur yapıyor, eş olmaya çalışıyor, öpmeye, kaşımaya çakışıyor erkeği tam o sırada erkek bi gaga atıyor bütün romantizm bozuluyor. Ne yapmam lazım. Kaç defa ayırma yöntemi denedim dişide işe yaradı ama erkek hala tırsak. Ne yapayım daha bilmiyorum. Neredeyse 2 haftadır hergün yumurta maması nijer tohumu veriyorum hala siftah yok.
Öncelikle herşeyin bası sabır 7-8 aydır yumurtlamayan çiftim var çiftleşme oluyor herşey normal yumurta yok. Dişi ne zaman hazır olursa yumurtayı o zaman döker. Fazla Nijer yüklemesi yapmayın ki kuşlar tüye girmesin. Kafesi yüksek biryere aldınız biraz bekleyin bence. Erkeğin net bir resmini paylaşırmışsınız

IMG_2681.JPG
IMG_2682.JPG
Öncelikle herşeyin bası sabır 7-8 aydır yumurtlamayan çiftim var çiftleşme oluyor herşey normal yumurta yok. Dişi ne zaman hazır olursa yumurtayı o zaman döker. Fazla Nijer yüklemesi yapmayın ki kuşlar tüye girmesin. Kafesi yüksek biryere aldınız biraz bekleyin bence. Erkeğin net bir resmini paylaşırmışsınız
Mavi dişi sarı erkek

Erkek kuşunuz tüye girmeye başlamış. Biraz beklemeniz gerekecek b vitamini takviyesi yapın ki kolay atlatsın

Geri