Karadeniz Pet

Tecrübenize ihtiyacım var

emrecprz

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar. seviyeli ve sıcak bi forum güzel bilgi alışverişleri oluyor aranıza katılmak istedim. Tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.
Muhabbet kuşumu 10 gün önce saf jumbo kırma falan değil 50 günlük ve erkek diye aldım doğrumudur diye merak ediyorum.
ea48f48281637da3c8810fb9aac4a7e4.jpg

c43614a719526ef739b57352306f238a.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evet kuş daha yavru bir jumbo. Tüy değiştirmeden ne desek yanlış olur. Zaten Kuş tüyde gibi görünüyor. Tüyünü yedikten sonra bir resim atarsanız daha sağlıklı yorum yapabiliriz. Yani 80 - 90 günlük olduğunda resim atın.

Maşaallah güzel bir erkek sahiplenmişsiniz tüyünü değişince daha da irileşecektir

bence yavru degil gozlerinin kenarlari beyaz cizgi var ve kafasindaki siyah cizgiler kaybolmus.
8 aylik buyuk bence.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim fakat kafam karıştı yavrumu 8 aylık mı

50 günlük değil daha fazla tahminim 2-3 aylık fotoğrafdaki sağdaki kuş henüz 50 günlük

Ekli dosyalar

• IMG_1673.JPG
    IMG_1673.JPG
    786.7 KB · Görüntüleme: 17
Kuş güzel olmaya gayet güzel. Kuşun tüyde olduğu da doğru, tüy değişiminden sonra daha iyi fark edilir bazı şeyler. Fakat yavru değil ben 8 aylık olduğunu da düşünmüyorum. Bence kesinlikle 1 yaşından büyük. İsterseniz yanlış bir yönlendirme yapmamak adına sadece başın ve gözlerin net bir şekilde görüldüğü yakın çekim bir fotoğraf daha yüklerseniz yeniden yorumlayalım

Arkadaşlar birinci fotoğrafta burun deliklerinin etrafında hafif beyazlık mı var ? banamı öyle geliyor ?

IMG_7672.JPG
Benim kuşumu yavru ve egitmelil diye aldım ama kafamı karıştırdılar.Erkek oldugunda hemfikiriz fakat yası hakkında bilenler yorum yapabilirmi yavru mu kuşum
IMG_7721.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_7672.JPG
    IMG_7672.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 8
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim fakat kafam karıştı yavrumu 8 aylık mı

kardesim kusun yavru degil gozundeki beyaz halka var. kafadaki siyah cizgiler kaybolmus buyuk oldugunu gosteriyor.

Benim kuşum için mi bir yaşından büyük dediniz acaba oysa bana yavru diye satmışlardı çok üzüldüm suan.Alıştırmam imkansız gibi birşey sanırım o zaman

Benim kuşum için mi bir yaşından büyük dediniz acaba oysa bana yavru diye satmışlardı çok üzüldüm suan.Alıştırmam imkansız gibi birşey sanırım o zaman
yok kardesim seninki tahminen 2 aylik falan gaga daki siyalik gitmis yavruladarda genelikle siyah olur gagalar ilk basta

Birkaç kişi iki yaşında falan dedi başındaki çizgiler olmayınca cidden üzülmüştüm suan siz bir iki aylık demenize sevindim.İnşallah alışır ve çok tatlı bir mubiş olur.

Herkesin ortak yorumu benim kuşun yavru olmadığı sanırım kandırıldım

Birkaç kişi iki yaşında falan dedi başındaki çizgiler olmayınca cidden üzülmüştüm suan siz bir iki aylık demenize sevindim.İnşallah alışır ve çok tatlı bir mubiş olur.
Çok teşekkürler cevap için kardeş
Bak buda benim pamuk ve mavis pamuk(disi olan beyaz)(resimde 3 aylik) mavis( erkek 1,5 aylik) /
pamuk ilk once almistim cok zayifdi simdi biraz iyi ama bu resimler eski 2 haftalik.
senin kusta benim pamu az andiriyor
pamu.JPG
pamuk.jpeg
pamum.JPG
pamuk ve mavis.jpeg

Herkesin ortak yorumu benim kuşun yavru olmadığı sanırım kandırıldım

bak bu resimdeki mavis(sagdaki) 1,5 aylik bu yavru iste cizgiler kafada gozler siyah. beyaz halka yok.

Ekli dosyalar

• pamuk ve mavis.jpeg
    pamuk ve mavis.jpeg
    207.8 KB · Görüntüleme: 7
Bence alistirmak hic birzaman imkansiz degil sabir lazim benim iki muhabbet kusum var cogu yerlerde iki kusu alistirmak imkansiz diyorlar. ilk aldimda korkuyorlardi. 1 haftadir elimden dar dari yiyorlar elime alistridim ama daha elimin ustune gelmiyorlar daha ele guven yok ama elimden yiyorlar aksama video cekip atarim isterseniz.

*sabreden derviş muradına ermiş*

Geri