Karadeniz Pet

tek gözünün çevresinde tüy azalması

keditanricasi

Yeni Üye
kaşınıyor ve ayaklarını da gagasıyla temizliyor gibi hareket yapıyor genelde ötüşü falan normal şuan 2 aylik 1 aydir bende ve aldigim gunden beri her sabah temizledim kafesini hijyen icin onerebileceginiz birsey var mi ve sadece tek bir gözün etrafında tüyleri dökülmüş az önce farkettim sizce neden ve düzelir mi ne yapmam gerekiyor tedirginim

Ekli dosyalar

• 20201215_104727.jpg
    20201215_104727.jpg
    990 KB · Görüntüleme: 17
Normal, merak etmeyin. Çünkü tüye girmiş.
▪️Haftada 2 kez b vitamini takviyesi yapın. Kaliteli bir b vitamini olmasına özen gösterin (beforvel, berovit, versele lega mutavit, med tollyamin forte gibi..)

▪️ Haftada 3 kez 1 tatlı kaşığı kadar yulaf verin. Fazlasını vermeyin..

▪️Eğer ortam ısısı iyiyse, fısfısla hafif bir banyo yaptırın, ama çok ıslatmayın..

kaşınıyor ve ayaklarını da gagasıyla temizliyor gibi hareket yapıyor genelde ötüşü falan normal şuan 2 aylik 1 aydir bende ve aldigim gunden beri her sabah temizledim kafesini hijyen icin onerebileceginiz birsey var mi ve sadece tek bir gözün etrafında tüyleri dökülmüş az önce farkettim sizce neden ve

▪️Haftada 2 kez b vitamini takviyesi yapın. Kaliteli bir b vitamini olmasına özen gösterin (beforvel, berovit, versele lega mutavit, med tollyamin forte gibi..)

▪️Eğer ortam ısısı iyiyse, fısfısla hafif bir banyo yaptırın, ama çok ıslatmayın..
evet evd

Ayrıca ben de haftada 1 kez 2 tatlı kaşığı sağlık tohumu ya da diğer adıyla yabani tohum karışımı vermenizi öneririm. Sağlık tohumları benimkilerde çok işe yarıyor. 2 haftada falan tüyden çıkarıyor. Size de öneririm. Versela’nın tohum karışımı güzeldir, öneririm.

evet alalı beri hic banyo yaptirmadim cunku petekler yanmiuo ama oyle cok soguk degil

multivitamin de alayim mi hangi marka onerirsiniz

Ayrıca ben de haftada 1 kez 2 tatlı kaşığı sağlık tohumu ya da diğer adıyla yabani tohum karışımı vermenizi öneririm. Sağlık tohumları benimkilerde çok işe yarıyor. 2 haftada falan tüyden çıkarıyor. Size de öneririm. Versela’nın tohum karışımı güzeldir, öneririm.
a cok tesekkue ederim nereden bulabilirim

evet alalı beri hic banyo yaptirmadim cunku petekler yanmiuo ama oyle cok soguk degil

Multivitamin olarak röhnfried gervit w ya da nekton s alabilirsiniz internetten.

Tüy döneminde sadece B vitamini kullanabilirsiniz. Normal zamanlarda da multivitamin kullanılması gerekir. Versela Laga Opti Breed öneririm. İçeriği çok zengin.
a cok tesekkue ederim nereden bulabilirim
Uzun süre gider. Daha küçük paketleri de GittiGidiyor, N11 gibi sitelerden bulabilirsiniz.

Geri